Wpis z mikrobloga

@I_T_I: No, to nie ma sensu za takie pieniądze, albo porządne FHD albo beznadziejne 4k, ja bym zawsze wybrał to pierwsze. No i dodajmy do tego że ciężko byłoby znaleźć do tego zastosowanie, chyba że chcesz 4k bo np. masz komputer który to uciągnie.
zdecydowanie potwierdzam Tanie 4k zazwyczaj ma wolną matrycę i płynność nie wyrabia, skalowanie praktycznie nie działa i bardzo często jasność telewizora i kontrasty dostają bardzo od full HD w podobnej cenie
@I_T_I: niestety to co możesz wyczytać ze specyfikacji to właściwie tylko złącza i funkcjonalności multimedialne. Co do obrazu to już głownie testy, doświadczenia innych osób i własny wzrok. Napewno nie patrz na parametr optymalizacji obrazu bo on nic a nic Ci nie powie a często przykrywa rzeczywistą wartość
@Quattron:Teraz mam monitor Samsung SyncMaster 244T jestem z niego bardzo zadowolony jeśli chodzi o jakość obrazu czy jest ogóle sens porównywać takie rzeczy jak kontrast, odświeżanie, kolory czy podświetlenie?
@I_T_I: jak najbardziej jest sens. Ale np co do odświeżania nie porównasz tego liczbami ze stron producentów bo nikt tego nie podaje tylko rzetelne testy lub info od niektóych sprzedawców którzy się znają. Kontrast, naturalność barw czy podśietlenie najlepiej sobie porównać samemu albo poczytać w testach bo czasem niezłe odpały wychodzą. Na monitorach masz mniejsze różnice bo na małym ekranie ciężko coś #!$%@?ć i nie ma aż tak dużego rozstrzału co