Wpis z mikrobloga

Problemem jest to, że oni się utożsamiają z UPA i to jest problem.


@Ama-gi: Ci na filmie? A w ogóle co to za problem? Jaki procent Ukraińców twoim zdaniem się "utożsamia z UPA"?
@Andreth: Jakie pojednanie? Od kiedy można budować pojednanie na zakłamywaniu historii? Po obu stronach nie było tysięcy ofiar. To my Polacy byliśmy eksterminowani nie Ukraińcy. To nie AK i NSZ mordowało Ukraińców na Wołyniu.
@Andreth: Uuu, nie da się oglądać do końca, głowa boli od #!$%@?. Po pierwsze "po obu stronach zginęły tysiące" jest co najmniej śmieszne - w zdecydowanej większości i Ukraińców i Polaków mordowali Ukraińcy, mordy odwetowe przez Polaków były znikomą ilością. Do tego drugie "przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Za co przebaczają? Za to, że nie udało się wszystkiego zamieść pod dywan? Za to, że na Ukrainie kult Bandery coraz lepiej się
@Ama-gi:

To nie AK i NSZ mordowało Ukraińców na Wołyniu.

Na Wołyniu nie. W innych miejscach tak. Nigdy o tym nie słyszałaś?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Wierzchowinach
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu

@Hardporecorn:

Za winy przodków nie ponoszą odpowiedzialności, odpowiedzialność ponoszą tylko i wyłącznie za to, że gdziekolwiek na Ukrainie publicznie czczone jest UPA i różne persony należące do tej zbrodniczej okazji.


Super - to ty załatw, żeby w Polsce nikt nie czcił NSZ, skoro to takie proste.
Super - to ty załatw, żeby w Polsce nikt nie czcił NSZ, skoro to takie proste. Mnie tam się ich inicjatywa podoba.


@Andreth: Nie wiem, nie jestem w temacie jakichkolwiek zbrodni NSZ, ale też nie pamiętam, aby realizowali fizycznie (ani nawet planowali) wymazania z mapy całej nacji na danym obszarze.

A, to spoko. My zamordowaliśmy tylko kilka tysięcy Ukraińców, to żaden problem i za nic ich przepraszać nie musimy. Na pewno
Z tego, co się orientuję, to do kilku tysięcy to nawet nie doszło, ale mogę być w błędzie i masz w tym momencie możliwość poprawienia mnie. A licytowanie na liczby i tak nie ma sensu. Tak czy siak nie widzę nawet możliwości porównania mordowania całego narodu do mordowania ludzi, którzy ukrywali i wspierali zbrodniarzy z UPA.


@Hardporecorn:
Nie doszacowałam - ofia ukraińskich było więcej.
Grzegorz Motyka:

Twierdzę, że w działaniach odwetowych