Wpis z mikrobloga

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow

(...) kobiety skreślają niskich mężczyzn już na wstępie.

Cecha, która zniechęca do pierwszej randki znacznie skuteczniej niż zakola, brzydkie buty czy małe dłonie. Mowa oczywiście o wzroście. Konkretnie tym niezbyt imponującym. Wszystko wskazuje na to, że kobietom wyjątkowo ciężko jest przymknąć na niego oko.


Mężczyzna mierzący 5,8 stopy, czyli około 177 cm, żeby być ocenionym przez grupę kobiet jako równie atrakcyjny, co facet mający około 185 cm musiałby zarabiać od niego o 146 tysięcy dolarów rocznie więcej. Gdyby był niższy jeszcze o dziesięć centymetrów, jego dochody musiałyby być wyższe aż o 277 tysięcy dolarów, żeby wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej. Analogiczne porównanie przeprowadzono na tle rasowym. Mężczyźni poniżej 170 cm byli dla białych kobiet znacznie mniej atrakcyjni od Azjatów, Latynosów i Murzynów, którzy już na wstępie zostali ocenieni jako najmniej pożądani partnerzy.

http://natemat.pl/184441,kiedy-ksiaze-jest-maly-kobiety-skreslaja-na-wstepie-niskich-mezczyzn

Różowepaski potwierdzają?

#ankieta
typowa_zielonka - #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow 

 (....

źródło: comment_11Y8PNgy5a7g9UbwHoRhPaJRfnj6RUit.jpg

Pobierz

Czy niski wzrost np poniżej 175 cm skreśla u Ciebie faceta?

  • Tak 14.2% (280)
  • Nie 8.4% (165)
  • Jestem niebieski/sprawdzam 77.4% (1521)

Oddanych głosów: 1966

  • 81
  • Odpowiedz
Takie posty zawsze budzą we mnie niesamowite zaskoczenie o jakie bzdety mogą się przyczepiać ludzie do innych osób. :-D


@iEarth: Czy ja wiem, dla znacznej większości kobiet facet wyzszy od nich jest bardzo ważny w doborze partnera. Widać to zresztą po ankiecie, a ja nawet nie zapytałem o to.
  • Odpowiedz
@typowa_zielonka: Pytanie brzmi o sam wzrost faceta, a nie o proporcje. To, że kobity wolą by mężczyzna był ich wzrostu lub wyższy jestem skłonna zrozumieć, ale jeśli kobieta ma 1,50 a nie chce się umówić z kimś kto jej odpowiada tylko dlatego, że ten nie ma 1,85 to jest to już dla mnie dziwne. :-D

  • Odpowiedz
@WibblyWobblyTimeyWimey: trochę mam tak samo.
Jakoś podświadomie mężczyzn mojego wzrostu nie odbieram jako potencjalnie atrakcyjnych. Jasne,znam wielu przystojnych i naprawdę wartościowych mężczyzn,którzy wzrostem nie grzeszą,bardzo ich lubię i cenie,ale sa dla mnie aseksualni - podobnie jak bylby jasny blondyn z loczkami i niebieskimi oczami - no nie moj typ, chocby nie wiem co.
To tak jak dla jednych atrakcyjna wydaje się szczupla brunetka, a dla innych okraglejsza blondynka.
@iEarth
  • Odpowiedz
@typowa_zielonka ja mam prawie 1,8m i (miałam) problem z doborem faceta. Nie rozumiem czemu tak jest ale pary gdzie laska jest wyższa wyglądają jakoś dziwnie. Raz mi wpadł w oko taki niewysoki, ale nie mogłam sobie jakoś tego wyobrazić. Niby równouprawnienie niezależność itd., co to za różnica kto jest wyższy. A jednak... Chociaż byłam już pogodzona z facetami mniej więcej mojego wzrostu, ale się na szczęście z nimi odpogodzilam i wzięłam
  • Odpowiedz