Wpis z mikrobloga

@Luka_Wars: @qqwwee: 3 łapki olewasz i idziesz w swoją stronę, dwie łapki Cię już interesują, więc idziesz dalej, jeśli zmienią się z dwóch na trzy, zawracasz i odbijasz w któryś bok, jeśli się znów zmienią z dwóch na trzy to zawracasz i w kolejną stronę odbijasz. Analogicznie jak zmieni się z dwóch na jedną.
Pamiętaj, łapki jakoś dziwnie maleją zawsze w kierunku przeciwnym niż dom, z którego wyszedłeś ( ͡
@TheMan:

3 łapki olewasz

To fajnie, bo masa fajnych poków których jeszcze nie mam ma 3 łapki, a dwie i mniej mają jakieś Rattaty i Weedle ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pamiętaj, łapki jakoś dziwnie maleją zawsze w kierunku przeciwnym niż dom, z którego wyszedłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A to to prawda, wczoraj pół miasta przeszedłem usiłując złapać poka z trzema łapkami

@Mefedron30: No już, nie płacz, że ktoś już widział grafikę z Reddita :P Trzy ślady pod pokemonem to tak na oko jakieś 300 m. W centrum miasta zrobisz okrąg o średnicy ponad pół kilometra? Gl.

@TheMan: Najlepsza metoda. Wykluczasz błędne ścieżki, a dzikie pokemony i tak dropią z odległości ulic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@qqwwee: Kolega już wspomniał. Zrobię o tym jakiś bardziej czytelny poradnik.
o fajnie, bo masa fajnych poków których jeszcze nie mam ma 3 łapki, a dwie i mniej mają jakieś Rattaty i Weedle ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@qqwwee: 3 łapki to kij wie ile może być w metrach, jedni mówią, że 500 inni, że nawet 1000. Wiem, że dwie łapki idzie w miarę szybko wytropić (jeśli nie ma prywatnych działek dookoła), z trzeba chyba szkoda zachodu. No wiadomo,
@Luka_Wars: @TheMan: Czyli ta cała porada

jak idziesz w dobrym kierunku ramka będzie pulsować

Też jest błędna? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdybym wiedział oszczędziłoby mi to masę nerwów i kilometrów.

jedni mówią, że 500 inni, że nawet 1000.

Patrząc po wczorajszym spacerze to chyba nawet 10 km, bo na pewno maszerowałem ponad dwa kilometry i ani liczba łapek nie zmalała ani nie zniknął mi z radaru.
jak idziesz w dobrym kierunku ramka będzie pulsować


@qqwwee: Hm, ramka z okolicznymi pokeomonami rzeczywiście czasem "pulsuje", ale wydaje mi się, że to informuje o zmianie "statusu" odległości pokemonów.

maszerowałem ponad dwa kilometry i ani liczba łapek nie zmalała ani nie zniknął mi z radaru.


Zawsze mógł to być inny niż ten 1-2 km wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
Nie wiem czy to jakas zaleznosc ale jak wracam ta sama trasa to nagle pojawiaja sie poki tam gdzie ich wcześniej nie było
3 łapki to kij wie ile może być w metrach, jedni mówią, że 500 inni, że nawet 1000


@TheMan: Ja mam wrażenie że to może być nawet miliard, bo czasami te Pokemony z 3 łapkami się tak jakby cache'ują i siedzą w tym Nearby do usranej śmierci - dobrze to widać jak się zrestartuje grę, bo wtedy często znikają.
Ale polecam wchodzenie na falujaca trawke, wczoraj sprawdzalismy i na 80% trawek wyskakiwaly dwa pokemony


@KoriManiaczka: To akurat słaba metoda, za pierwszym razem tak chodziłem to może w połowie trawek były jakiekolwiek Pokemony :S opieranie się na Nearby jest dużo lepsze
@Marmite: Pewnie przywiesza się działanie aplikacji czy to przez jakieś błędy w komunikacji z serwerem czy samą aplikację. Tak samo w pewnym momencie potrafi przestać naliczać odległości do wyklucia jajek.
@TheMan: Yup, też tak mam. Albo czasami zanim poziom się wbije to też mija trochę czasu ;) no ale tak czy siak to tylko potwierdza, że jak są 3 łapki to nie ma się co interesować, bo równie dobrze to może być bullshit. Wczoraj mi się jakiś Tentacool pojawił z 3 łapkami, to z 2 kilometry przeszedłem w jedną stronę i ciągle go widziałem. Po restarcie gry zniknął.
@Mefedron30: Poradnik przemilcza jedną istotną kwestię. Czasem jak pokemon jest bardzo daleko to możesz przejść spory kawałek zanim łapki spadną do dwóch. Wtedy należy skorzystać z opcji wyświetlania poków w pobliżu. Są one sortowane wg odległości. Zatem jeśli interesujący pok pnie się w górę listy to znaczy się, że idziesz w dobrym kierunku. Jak jest już na czele listy, to dopiero można skorzystać z taktyki na obrazku. Jednak wydawało mi się
Kontrolujcie tę białą kulkę pod znakiem GPS. Jeśli miga bez przerwy, to znaczy, że nie macie połączenia z serwerem i chociaż widać jak bohater chodzi i uaktualnia pozycje, to żadne nowe pokemony nie będą się pojawiać, a stare nie będą aktualizowane.
ale mam wrażenie, że czasem jest jakiś bug i pokemon zawsze ma 3 łapki i nigdy go nie znajdziesz.


@Luka_Wars: Zgadza się, tak jak wyżej mówiłem, czasami się zdarza, że Pok zwyczajnie nie znika z listy nawet jak się oddalasz od niego w #!$%@?, tylko ciągle ma te 3 łapki i znika dopiero jak zrestartujesz grę. Podejrzewam że to bug, może jak kiedyś wyjdzie jakaś aktualizacja to to poprawią.
@Marmite: jak chcesz śledzić coś konkretnego to wiadomo, że nearby lepszy. Ale jeżeli wszędzie tylko rattata i pidgey to mi się chodzenie po trawce opłaciło mocno, bo wyskakiwały w grupach ;) przydałyby się jakieś statystyki, bo takie opinie jak Twoja też słyszałam, a niektórzy w ogóle twierdzą, że u nich trawka jest chyba tylko dekoracyjna, bo nic im nie wyskakuje
@KoriManiaczka: U mnie to wyglądało tak, że pierwszego dnia chodziłem wyłącznie po trawkach i w bardzo wielu nic nie było. Dlatego teraz przerzuciłem się po prostu na nearby i fakt faktem można zauważyć, że jeśli Pokemony się pojawiają to właśnie tam, gdzie jest trawka. Natomiast zbyt często mijam "puste" trawki, żeby móc uznać to za dobrą metodę. Cholera wie, trzeba przeszukać angielskie internety może.
@Marmite: jeszcze wczoraj z niebieskim zauważyliśmy ciekawą rzecz - tylko czasami trawki wyświetlały nam się w tym samym miejscu, większość wyświetlała się tylko u jednej osoby... Chyba poważniejsze badania musimy zrobić, bo teraz już nie pamiętam, jak to się przekładało na wyskakiwalność pokemonów ;)