Wpis z mikrobloga

Witam wam mirkowie, mam pewien bardzo powazny problem.... mianowicie mam problem z kluczykiem w peugeocie 407 2004 rok 1.6 hdi. kluczyk jest z pilotem, pilot dziala w stu procentach. otwiera, zamyka samochod. problem wystepuje gdy chce odpalic auto. rozrusznik normalnie kreci, auto niestety nie odpala..... mysle ze wina moze byc w immobilizerze, jednak czy wtedy nie dzialal by rowniez pilot? co moge z tym fantem zrobic w domowych warunkach? moze w pilocie sa oddzielne bateria do pilota i immobilizera? sam nie wiem :( prosze o wszelkie wskazowki co moze byc nie tak.... #peugeot #immobilizer #motoryzacja #samochody
  • 21
@Korzeniowski: najpierw sprawdź (o ile występuje) wyłącznik kolizyjny. W Fiatoku Panda siedzi pod fotelem kierowcy i energicznie przesuwając fotel można ów wyłącznik wstrząsem aktywować. A może padła (o ile występuje) pompa paliwowa w zbiorniku? Paliwo rozumiem że masz, nikt nie ukradł, ani nie wyciekło?
@Korzeniowski: diesli nie powinno sie odpalac na pych bo może zrobić przeskok na rozrządzie. To raz dwa. Czy ty nie masz przypadkiem stycznika przy pedale sprzegła - tak jak w toyotach że jak nie wcisniesz sprzegła to nie odpali???
Sprawdz czy dywanik ci nie wlazł pod pedał sprzegła i spróbuj.
@ScaRRyMaN: @Korzeniowski: w moim 307 też to mam. Występuje gdzieś raz na 3-4 miesiące. Ustępuje po kilu - kilkunastu minutach. Nie ważne czy samochód stał całą noc, czy był odpalony pół godziny wcześniej.

Ostatnio po prostu zamykam samochód, otwieram i odpala - ale nie wiem czy to przypadek czy rzeczywiście działa, na szczęście nie mam okazji testować ( ͡° ͜ʖ ͡°)