Wpis z mikrobloga

Wiele razy był poruszany wątek typu iść na studia/magisterkę i większość z Was twierdzi, że warto bo dyplom jest wymagany przez niektóry firmy czy na wyższych stanowiskach menadżerskich. A jak się ma sprawa z latami studiowania i przerwami? Niestety przez chorobę na początku semestru nie wyrobiłem się ze wszystkimi przedmiotami i muszę wziąć urlop dziekański. Czy dla pracodawców ma znaczenie to, że studiowałem rok czy dwa lata dłużej rozpatrując cv? Może mieć wpływ na rekrutację? W te wakacje zacząłem pracę, ale na rozmowach nie mówiłem nic o dziekance, w sumie tylko czasami pytali na którym roku jestem. Zastanawiam się czy w przyszłości zawsze idąc na rozmowę będę musiał przekonać pracodawcę, że nie opuściłem roku dlatego, że się #!$%@?łem i przedstawić konkretne powody.

#programowanie #pracait
  • 10
że warto bo dyplom jest wymagany przez niektóry firmy czy na wyższych stanowiskach menadżerskich


@nick230: xD kolejny, co jeszcze nie napisal nic wiecej niz kalkulator a juz kombinuje, czy go przyjma na wyzsze stanowisko menadzerskie...
Jak bedzie trzeba miec studia, to cie firma wysle, albo sam zrobisz "papier" korespondecyjnie...

Może mieć wpływ na rekrutację?


@nick230: moze. Wszystko moze. Moze sie pracodawcy nie spodobac twoja geba albo nazwisko i tez cie
@M4ks: W sumie jak teraz przeczytałem co napisałem, to faktycznie można odnieść wrażenie, że pytanie zadane jest w kontekście wyższego stanowiska a mi chodzi o rekrutację do firmy w początkowych latach kariery programistycznej.
większość z Was twierdzi, że warto bo dyplom jest wymagany przez niektóry firmy czy na wyższych stanowiskach menadżerskich.

#niepopularnaopinia

@nick230: dyplom nie jest wymagany, ale wg mnie warto iść tak czy siak z innego powodu na studia. Być może studia nie przygotują cie bezpośrednio do pracy w zawodzie, ale dobre studia nauczą wielu przydatnych rzeczy, które docenisz dopiero po pewnym czasie (a przynajmniej ja tak miałem). Studia nauczą cię logicznego myślenia
@leoha: Damn, tutaj chyba wszyscy myślą, że jak ktoś dodaje takiego posta to zastanawia się po co mu studia, a ja Cię całkowicie popieram w tej sprawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za wpis!
@nick230: Ja zacząłem studia na PW (WEiTI) i na ostatnim roku, gdy zostało mi już tylko napisanie pracy inż. zacząłem pracę na pełny etat. Studiów nigdy nie dokończyłem z braku czasu i przede wszystkim motywacji. Pracuję od 4 lat jako programista Java EE, PL/SQL, JS. Niestety, wiem, że jeśli za 2-3 lata chciałbym być np. architektem systemów i rozwiązań IT czy kimkolwiek więcej, w większości dużych firm wymagają wykształcenia wyższego. Spotkałem
@tomp3: "...z braku czasu i przede wszystkim motywacji." - mam podobnie. Aktualnie jaram się pracą a do studiowania nie potrafię się zmotywować. Za dużo gównoprzedmiotów. Ale mimo wszystko planuję skończyć, tylko niestety rok/dwa w plecy i studia z innymi ludźmi.
Powodzenia w takim razie. :)
@nick230: Pod koniec magisterki przecież i tak połowa przedłuża studia bo odechciewa im się studiować albo praca zabiera im za dużo czasu i bardziej pochłania.