Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuję pomocy w kwestii wyrobu telefonu dla żony. Czego szukam: biały, ładny, funkcjonalny, za około 700 PLN. Chronologicznie rozważałem:

a) Xiaomi Redmi Note 3 (mój faworyt, niestety żonie nie przypadł do gustu pod kątem wyglądu)
b) Meizu M1 Metal (ładny, całkiem fajna cena i specyfikacja. Niestety nie ma spolszczenia - odpada)
c) Meizu MX4 (najbardziej przypadł do gustu pod kątem wyglądu. Niestety jest spory problem z dostępnością w Polsce, a z Chin nie chce go ściągać bo nie mam aż tyle czasu)
d) Lenovo K5 (taki sobie, aczkolwiek wygląd całkiem przyjemny)
e) Xiaomi RedMi 3 PRO (na chwilę obecną ten chyba jest najbardziej prawdopodobnym zakupem).
f) Meizu M3 Note (chyba nie ma białego).

Czy możecie polecić jeszcze jakiś fajny smartfon w takim przedziale cenowym? (niekoniecznie Meizu / Xiaomi). Ważne: zakup z zagranicy odpada - tylko z Polski. Pomoooooocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#meizu #xiaomi #lenovo #smartfon #chinskiecuda
  • 19
@ZapoznanyZregulaminem przecież z Chin to teraz 2 dni robocze. Meizu taki co w xkom jest nie ma pl menu ?

XIAOMI redmi 3 pro. Właśnie mam go w rękach od 3 tygodni i jest to cudo nad cudami. Język pl zrobiłem sobie sam z instrukcją z forum i tu kolegów w jakieś 3 godziny a robiłem to 1 raz w życiu.

Polecam zakup z ibuygou 2 dni będzie u ciebie. Nie korzystaj
@matiwoj11 @eshape55 :

Zamówiłem dla niej Meizu , czekałem 6 tygodni, żeby w końcu dowiedzieć się, że paczka zaginęła. Identyczna sytuacja sprzed roku - zamówiłem dla siebie Xiaomi MI4 - po 4 tyg informacja, że paczka zaginęła. Ostatecznie kupiłem w xiaomiforsale, bo już nie zależało mi na cenie. Po prostu nie chce już ściągać niczego z Chin ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@smyl: "biały, ładny, funkcjonalny, za około 700 PLN" nie sądzę żeby była kiepska i nikogo nie obrażam w przeciwieństwie do feministek które robią to na każdym kroku. Podałem moje typy zgodnie z wymaganiami. "Po co jej więcej " odnosiło się do opłacalności możliwości do ceny a tu każdy ma inne zdanie. Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać za nic więcej zgodnie z wytycznymi. Oczywiście bez urazy ( ͡° ͜ʖ
@smyl @eshape55 @matiwoj11 :

Koledzy Najdrożsi, bardzo dziękuję za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie. Zdecydowaliśmy się jednak na Redmi 3 Pro (wygrał zdrowy rozsądek). Pojawia się jednak zasadnicze pytanie - dlaczego tak bardzo polecacie #ibuygou ? Porównałem sobie ceny:

#xiaomiforsale -> 166 € z dostawą = około 715 PLN
#ibuygou -> 172 $ z dostawą (+ szkło) = około 688 PLN + możliwy VAT (ewentualnie ubezpieczenie za 20 zł)

Co w