Wpis z mikrobloga

@sissel00: KGB już 30 lat temu miało bomby atomowe mieszczące się w walizkach, więc nie jest to takie Sci-fi…

A w takim śmietniku można ukryć coś znacznie silniejszego niż minę ppanc, nie wspominając nawet o brudnej bombie.
Parę miesięcy temu złomiarze chcieli oddać na złom tzw. bombę kobaltową znalezioną w gruzach jakiegoś szpitala… Gdyby coś takiego wpadło w ręce terrorystom to nie byłoby tak zabawnie
Pobierz dGustator - @sissel00: KGB już 30 lat temu miało bomby atomowe mieszczące się w waliz...
źródło: comment_Ay8qnawdXJo8O99Er88qP2CMjvVGc1DY.jpg
@sissel00: a kto mówi o Rosjanach… Oni sami nie wiedzą co i gdzie pozostawiali po zimnej wojnie. W Gruzji i na Bałkanach znajdowano składy z fabrycznie nową radziecką bronią wiele lat po wojnie

@focer: napisałem „tak zwana” - to jest po prostu szczelnie zamknięty promieniotwórczy izotop który można wykorzystać do budowy brudnej bomby
@sissel00: no tak, o tym wiemy… Ale o tym, czy ktoś 30 lat temu zgubił lub sprzedał za miliony dolarów raczej się nie dowiemy.

Dla mnie w każdym razie usuwanie śmietników nie jest zabawne w ogóle, niezależnie od tego czy prezydent jedzie Nissanem Micrą czy Abramsem, ryzyko to idiotyzm jeśli środki zapobiegawcze są tak banalne.
środki zapobiegawcze są tak banalne.


@dGustator: banalne, ale niech ktoś podliczy koszt tego wszystkiego. mamy dziurę budżetową, ale stać nas na takie bzdury. snajperzy ss byli ustawieni po dachach, a nie widziałem ani jednego żołnierza z psem tropiącym. policji było dużo, nie wiem po co. gdyby jakiś szaleniec wybiegł na drogę to by go zastrzelili nasi? snajperzy amerykańscy by go zastrzelili. nasi by go odciągnęli, spałowali, zgazowali, skopali i tyle.
@sissel00: nie widziałem przygotowań, ale to nie są bzdury tylko wizyta głowy jednego z dwóch supermocarstw świata, a nie Ojca Dyrektora który jedzie poświęcić gimnazjum swojego imienia. Niech nawet samo usuwanie śmietników kosztuje kilka milionów, czym to jest wobec ryzyka?

Gdyby doszło do zamachu to mielibyśmy w najlepszym wypadku kolejną zimną wojnę.

Policja dysponuje doskonale wyszkolonymi psami i na pewno były wykorzystane, bo do tego są szkolone. Ja tam bym kwestie