Wpis z mikrobloga

Mireczki, zacząłem swoją przygodę z siłownią bo zrobiłem się grubasem (190cm, 110kg) i chcę zrzucić wagę, bez żadnego założenia ile i w jakim czasie.

Przestałem jeść słodycze, ostatni posiłek przed 19, później tylko woda. Na siłownie zaczałem chodzić, co drugi dzień po 1.30h. Na razie jedynie robiłem bieżnie, rower i orbitrek, bo kondycja leży i kwiczy.

Macie jakieś rady albo ciekawe wpisy/artykuły które pomogą dobrać ćwiczenia tak by osiągnąć założony cel i zrzucić zbędny tłuszcz?

#silownia #odchudzanie #mirkokoksy
  • 7
@IgorS: tak, przestan wierzyc w jakies chodakowskie i inne bzdury. mozesz jesc i minute przed snem, nie ma to zadnego znaczenia.
cwicz silowo, np. stronglifts albo wykopowe fbw
cardio okej, ale po silowym i stopniuj - czyli wystartuj z np. 3x25 min i potem w miare potrzeb (jesli waga stoi lub nie spada) dokladaj kolejne 5 minut lub kolejna sesje cardio
oblicz zapotrzebowanie i sie go trzymaj. nie masz sie glodzic,
@IgorS: Na początek popraw ogólną kondycję, a potem tak jak dalej piszą o ćwiczeniach siłowych.

@Karoleer:

mozesz jesc i minute przed snem, nie ma to zadnego znaczenia.

Siłowniane mądrości... Dla mózgu znaczenie ma ogromne. Intensywny wysiłek fizyczny pogarsza jakość snu, a dodatkowe obciążenie organizmu w postaci trawienia jeszcze bardziej utrudnia regenerację.
Przykładowe źródło do tematu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27152187
@taon:
jedzenie przed snem to nie to samo co #!$%@? sie do porzygu i pojsc spac. regeneracje utrudnia brak skladnikow odzywczych w trakcie snu.

swoja droga, jak niby ma poprawic kondycje bez treningu silowego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech pojdzie biegac? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Karoleer: Dla Ciebie "jedzenie" to zbilansowany posiłek o odpowiedniej wielkości. Dla kogoś nowego w temacie może to być coś odmiennego.
Dlatego pisałem o "siłownianej mądrości" - jak już ktoś wie, trenuje, to pewne sprawy widzi się inaczej. Tutaj człowiek jest nowy, bez doświadczenia.

Niektórym spacer w basenie będzie sprawiał trudności, mimo odciążającego efektu wody. Kolejny człowiek ma zaburzoną postawę i musi najpierw to skorygować, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Jak? Ćwiczenia