Wpis z mikrobloga

czy zdanie matury z matematyki na minimum 30% jest według ciebie trudne, bo coraz więcej głosów, że z roku na rok trudniejsza? #matura #matematyka

czy zdanie matury z matematyki na minimum 30% jest według ciebie trudne?

  • tak 11.9% (171)
  • nie 88.1% (1268)

Oddanych głosów: 1439

  • 33
  • Odpowiedz
@andrzejobiad: Język obcy możesz wybrać, ale jak sama nazwa wskazuje - to jest język obcy, nie twój natywny, więc nie będzie cię nikt uczyć literatury obcej w ichnim języku i z niej odpytywać. Wiele maturzystów nigdy nie wykorzysta j. obcego poza szkołą i głupotą byłoby go egzekwować w wyższym niż dotychczas stopniu. A to że pracują i nie potrafią się dogadać? Wina kierownika który zatrudnił tumana.
No i matematyka to jest
  • Odpowiedz
@fortheworld: Dla jednych trudne dla innych łatwe, pamiętajcie że jakby to głupio nie brzmiało mniej więcej połowa społeczeństwa ma inteligencję poniżej średniej.
Ciekawe jest to że inteligentnym ludziom dosyć ciężko jest ocenić które zadania które są dla nich łatwe będą trudne dla mniej inteligentnych osób. Jakby nie było nigdy nie będziesz mieć okazji sprawdzić jak to jest mieć mózg innego człowieka.
Osobiście nie jestem się nawet postawić na miejscu człowieka który
  • Odpowiedz
@Gianluigi_Buffon: Akurat język angielski to podstawa w dzisiejszym świecie i jego znajomość jest niezbędna do funkcjonowania. Z kolei przeciętnymi Kowalskiemu matematyka przydaje się na co dzień jedynie do dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenie i wyciągania średniej. Na mu znajomość chociażby ciągów.
  • Odpowiedz
@andrzejobiad: ośmielę się nie zgodzić. Jak ktoś mieszka tylko w Polsce i ma pracę gdzie nie musi się kontaktować z innymi krajami (obstawiam, ponad 90% etatów) nie jest mu potrzebny angielski. Zobacz na Tuska - człowiek siedzi w radzie europy i j. angielski zna na poziomie podstawówki.
Matematyka z kolei przydaje się bardziej.
  • Odpowiedz
@andrzejobiad: J. polski nie stanowi problemów, bo:
a) Łatwo tam naciągać punkty, a sprawdzający to robią.
b) Nie trzeba mieć tam żadnej wiedzy. Na podstawie podanych tekstów bez problemu można zaliczyć maturę.
J. angielski nie stanowi problemów, bo jest po prostu łatwy.

Matematyka stanowi problemy, bo:
a) Trzeba przy niej myśleć.
b) Nie jest łatwo naciągnąć punkty.
c) Trzeba umieć znaleźć poprawny wzór w karcie wzorów.
  • Odpowiedz
@Gianluigi_Buffon: 1. Jesteśmy mobilni, odwiedzamy inne kraje, często emigrujemy 2. Z angielskjm stykamy się codziennie w instrukcjach obsługi, filmach, sklepach, praktycznie w każdej dziedzinie życia. 3. Z tymi 90% etatów na których nie wymagają angielskiego to poleciałeś. Dzisiaj tego wymagają nawet w pracy kelnerki, czy sprzedawczyni sklepu odzieżowego.
Jeśli chodzi o Tuska to ta jego nieznajomość języka niestety nie najlepiej świadczy o naszym kraju na arenie międzynarodowej, ale z tego co
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzejobiad: Ja po swojej maturze i nastawieniu jakie wtedy miałem mogę powiedzieć że to nie problem z trudnością a z przyłożeniem się do niej
Miałem w klasie osobę która z próbnej miała 4% , po czym w maju napisała na 38% da się? Wystarczy się postarać a nie pisać posty w internetach "matma taka trudna sadfrog.jpg"
  • Odpowiedz