Wpis z mikrobloga

mirki z #odchudzanie I #mikrokoksy
musze jednak troche przyspieszyc z gubieniem brzucha bo juz tylko 2 miesiace zostaly do konca mojego zakladu a tu jeszcze ponad 6 cm do stracenia
wiem ze sie da ale w miedzyczasie szykuja sie 10 dniowe wakacje I wesele do obskoczenia, jestem w stanie sie powstrzymac od obzarstwa, ale na wyjezdzie slabo mam jak dbac o makrosy (za to moge jesc do woli wiejskiego twarogu prosto od gospodyni a do sklepu mam wyprawe na 2 h w te I z powrotem, wiec troche kalorii pogubie:)

dorzucam do swojego typowego spokojnego dlugiego biegania interwaly 2x w tygodniu, raz krotkie, 200 lub 400m, raz dlugie, 1000-2000m
do tego kilka biegow po ok 10-15 km o i jeden 20-35
do tego silownia, mam teraz czas bo nie ma dzieci w domu:)
do tego rower - na sobote mam zaplanowana 140 km wycieczke...

no I dieta, jestem teraz na 1500kcal (ale to moze byc za malo jesli bede co dzien mial albo silownie albokardio albo oba...) ale nie daje rady zjesc 120g bialka (1.5 na kg masy), musze sie chyba bardziej postarac

ale co do tego mam pytanie - jak smazycie kurczaka na oleju kokosowym to wrzucacie makro z tego oleju do sumy?
bo sie ciut waham, przeciez jak wrzuce lyzeczke czy nawet wiecej tego oleju na pol kilo miesa to calego mieso nie wchlonie, sporo zostaje na patelnii...
ja na razie wrzucam, ale moze zle robie?

I ostatnie pytanie - brzuch - najlepsze cwiczenia prosze podajcie
ostatnio tu czytalem ze brzuszki to samo zlo I w ogole do bani, ja troche robie, ale moge z radoscia opdpuscic
robie planka - prosty I rozne inne wariacje, ale nie jestem mocny, tak 3 minuty zrobie max, pozniej musze choc kilka sekund przerwy zrobic I moge robic dalej...
co innego powinienem robic, jakie cwiczenia? (tak wiem ze miesni nie bedzie widac spod tluszczu, no ale mam nadzieje ze kiedys tluszcz zniknie)
w domu mam drazek jesli to cos pomoze

#kiciochpyta #brzuszki #cwiczzwykopem
  • 11
@fenis: cztytalem jego wpisy, ale to jest jednak inny level
tak powiedzialbym nawet ze calkowicie inny level I inny cel:)
poza tym ze ja musze kardio, zwlaszcza biegi bo szykuje sie do kilku biegow na 80-120 km to nie mam ambicji ani wiary ze kiedykolwiek bym mogl wygladac tak jak on na fotkach:)
ja chce miec po prostu plaski brzuch
tak, olej na którym smażysz też wlicz do makro
brzuszki możesz odpuścić, ogólnie ćwiczenia wymagające pracy brzucha do stabilizacji ciała typu martwy ciąg, przysiad, ohp, wyciskanie na ławce itd... czyli w sumie przy normalnym treningu brzuch sam się trenuje :-)
1500kcal na planowany wysiłek to nie za mało?
@Kielek: no wlasnie tego nie wiem, moze byc ze za malo, znam sie na tym jak swinia na gwiazdach

@fenis - silowo jak najbardziej moge, z tego co pisal @Polska5Ever niezle to spala tluszcz
I nie zebym sie czepial ale nie jestem maratonczykiem:) ja biegam typowo rekreacyjnie w tym momencie, kiedys sie scigalem, ale oplacilem to zbyt duza iloscia kontuzji, dlatego teraz zamiast startowac w biegach na 10km, czy polmaratonach czy
@Kielek: a jeszcze jedno pytanie - gdzies tu czytalem ze niektorzy nie wliczaja weglowodanow z warzyw do ogolnych makrosow, ale czy ma to sens? ja np lubie pomidory jak szalony, spokojnie moge zjesc pol kilo koktailowych na jedno posiedzenie, ale to juz 18gram wegli.
niby nic, ale jednak mozna przekroczyc limity dziennie
.a tak jak patrze ze I bialko I nawet tluszcz tam jest wg roznych stronek I w sumie wg
@wykopowy_brukselek:
ja warzyw nie wliczam, ale też nie jem ich jakoś strasznie dużo, jak jestem głodny to biorę jakiegoś ogórka czy pomidora do pogryzienia między posiłkami i tyle
tak jak napisałeś, śladowe ilości. Nie jesteśmy zawodowcami, nie popadajmy w skrajności :-)
@Kielek: jak jest lato to podstawa mojej diety sa warzywa, mieso + jaja, serki wiejskie I twarogi + ryby
a takich warzyw potrafie zjesc w cholere duzo, kalafiora to kilo wejdzie, tak samo fasolki zoltej
lubie zjesc rano na raz pol kilo serka wiejskiego + pol kilo pomidorow I mam 560 kcal zrobione a w tym juz prawie 60 gram bialka...jasne, nie jem tak co dzien, ale co jakis czas...

dlatego
@wykopowy_brukselek: ale w pomidorach nie ma cukru jako tako. I lepszy tłuszcz z pomidora niż z chipsów i innych takich, więc ja bym nie dramatyzował i nie popadał w panikę. Jeśli chodzi o apki to ja ufam Fitatu, bo ona jest sprawdzona przez dietetyków - produkty z tarczami.
@bartolinx: no jako tako nie ma a 18gram w pol kilo jest:)
jak na razie jem sporo wegli bo ok 100 gram, ale jakbym obcial wegle a dodal bialka to te 18gramow z pomidorow robiloby spora roznice...zwlaszcza ze w serku wiejskim tez sa:)

@Kielek @bartolinx, @Polska5Ever
ja jakos sie przyzwyczailem do myfitnesspal, mam tam juz swoje przepisy, wiec chyba z nim zostane...musze tylko dopracowac rozklad makro, jak na razie mam