Wpis z mikrobloga

Jaki okres uważasz za najbardziej interesujący z Twojego punktu widzenia?
#historia #sredniowiecze #wojna #ankietaantoniusza #starozytnosc #wiekismieszne
Pobierz marek_antoniusz - Jaki okres uważasz za najbardziej interesujący z Twojego punktu wid...
źródło: comment_utGxzuAnTDqDqbUMZEuKuXHhQ3LMLtr8.jpg

Jaki okres uważasz za najbardziej interesujący z Twojego punktu widzenia?

  • XX wiek (opowieści dziadków, martyrologia Polska, Niemcy, chlor, Zimna wojna, Enigma) 26.4% (116)
  • Starożytność (Grecja, Rzym, bogowie, Achilles, Troja, THIS IS SPARTA!!!!!!!) 28.5% (125)
  • XIX wiek (odkrycia, wyprawy, dziki zachód, początek nowoczenej nauki) 21.9% (96)
  • Średniowiecze (rycerze, wyprawy żeglarskie, Krzyżacy, królowie) 23.2% (102)

Oddanych głosów: 439

  • 15
@marek_antoniusz: Ogólnie wiadomo średniowiecze. Tylko, że z jednej strony podział na XIX wiek, a z drugiej na całe 10 wieków. Czasy państwa Merowingów mało mają wspólnego z apogeum sztuki burgundzkiej. Tak samo starożytność. Mnie np. interesują cywilizacje Mezopotamii (wczesne), to gdzie tu jednocześnie taki Teodozjusz Wielki.

Więc uściślając przełom XII i XIII wieku, w szczególności rejon Normandii, Anjou, Turenii, Anglii
@marek_antoniusz: Dla mnie najbardziej interesujący jest okres jeszcze przed Starożytna Grecją, pierwsze cywilizacje. Czasy miast takich jak Ur czy Uruk.
Praktycznie brak jakiejkolwiek historii znanej wcześniejszej. Pierwsze cywilizacje (nie jakieś grupy farmerów) Przeogromny świat całkowicie nieznany, tylko kilka plam ludzkości na mapie. Czasy miast i bogów dawno zapomnianych.
Dla mnie to jest trochę jak odwrócona podróż na inna planetę. Cały nowy świat, zupełnie obca kultura bez korzeni.