Wpis z mikrobloga

Mirki mam trochę dylemat w wyborze między:
1. Mazda 6 (nowa) - 2.5L 192KM
2. Passat B8 (nowy) - 1.8 TSI 180KM
3. Mercedes C200 4Matic - 2.0L 184 KM (demo)

Wszystko w automacie, dwa pierwsze mają dużo bogatsze wyposażenie za to Mercedes to Mercedes. Pytanie czy warto dorzucać jakieś 15k do marki premium w tym wypadku? Dałem Passata do porównania bo januszowóz nowy zbiera bardzo dobre recencje. Ma ktoś może trochę doświadczenia jeśli chodzi o te marki/modele samochodów i może coś doradzić ? :)

#motoryzacja #samochody #mazda #mercedes #volkswagen
  • 52
@JJSpecial: 2-3 Letnie BMW w dobrej wersji z małym przebiegem kosztuje 150k więc nie ma sensu, Mercedes ma stary model 3 letni, więc nie za bardzo. Poza tym chciałbym mieć spokój na 5 lat z samochodem a nie zmieniać co 3.

@Kafarek555: Z tą konfiguracją akurat nie do końca, zależy mi żeby auto było dostępne od ręki, ewentualnie 2-3 tygodnie. Na zamówienie to czekanie ponad 3 miesiące.

@rekt: @
@p-skr: a zerknij sobie na Renault Talisman w wersji Initiale Paris. Wiem silniki są na papierze nijakie ale ludzie się bardzo pozytywnie wypowiadają. Według mnie jazda próbna nie zaszkodzi.
@p-skr: Znajomy ma Mazdę 6 i jest zachwycony. Jeździłem, potwierdzam, że jest wspaniała. Przyjemne wnętrze, przyjemne spalanie (chociaż on ma 2.0 benzynę). Niezawodna jak na razie. Passat z kolei wydaje mi się słabszy. Materiały porównywalne, audio gorsze, silnik też miał swoje przejścia. Teraz podobno jest poprawiony ale ile w tym prawdy to cholera wie. Mercedesy to też nie te Mercedesy co kiedyś. Chociaż jeśli chodzi o model W204 klasy C to
@p-skr: mieciu>psst>mazda
Skaje to niepewna konstrukcja jednak ze swoimi wadami a na dodatek to chyba najbardziej kradzione auto w tym kraju a przynajmniej mazowszu xD
Mercedes to jednak mercedes, ostatnimi czasy sporo czasu spędzałem w jednym z warszawskich aso mercedesa i wszyscy mówią że to fajne autka ( ͡° ͜ʖ ͡°)