Wpis z mikrobloga

@Ja_prawie_nie_klamie: no właśnie prawo prawem, ale większy ogląd na rzeczywistość dałby jakiś konkretny wyrok sądu w takiej sprawie. Założę się, że i w PL, i np. w wychwalanej na wykopie USA, zdarzyłyby się wyroki zarówno uniewinniające, jak i skazujące za przekroczenie obrony koniecznej. Świat nie jest czarno-biały i takich legendarnych "krajów", gdzie można sobie zawsze zabić złodzieja bez konsekwencji, zwyczajnie nie ma.
gdzie można sobie zawsze zabić złodzieja bez konsekwencji, zwyczajnie nie ma.

@mpmp-pmpm: Wydaje mi się, że są, ale właśnie kraje na pół dzikie - typu Brazylia (chodzi mi tu o prawną ścieżkę oczywiście. Nie o to, że nikt nie zauważy trupa).
sa kraje w ktorych okradziony koles moze w kolejnej sekundzie wyjac swojego gnata i strzelic zlodziejowi na moto w plecy


@BrzydkiBurak: pytanie czy wtedy złodziej będzie chciał ryzykować i zostawi cię przy życiu
@D1_MIRAS: A po co taki chwast ma żyć? Jesli ceni swoje zycie mniej niz telefon, no to mozna mu wystawic rachunek. Jesli nie mozna chronic sie przed kradzierzą, to przed czym mozna? Jak ci beda chcieli dziewczyne zgwalcic to jej tez nie bedziesz bronil, tylko oddasz po dobroci, zeby panowie gwalciciele krzywdy nie doswdczyli?
@Laliqu Co za głupie pytanie. W momencie gdy to moja własność a złodziej dokonuje kradzieży mojego mienia z czystym sumieniem powinno się takiego delikwenta poczestować odpowiednio. Nie ma zmiłuj. Stany Zjednoczone mają bardzo dobra podejście w tej sprawie
Zastrzelenie uciekającego, podkreślam uciekającego złodzieja telefonu jest nierozsądne choćby dlatego, że dla kilkuset złotych narażasz się na późniejszą zemstę jego kolegów. A z patusami jest tak, że mają dużo czasu, wyznają zasadę "oko za oko" i mniej boją się iść do pierdla niż zwykły człowiek. Ale o czym tu gadać z takimi teoretykami strzelanin i zabijania:
Pobierz K.....5 - Zastrzelenie uciekającego, podkreślam uciekającego złodzieja telefonu jest ...
źródło: comment_uguF0IFv6fYMYAYL8gnggxOKWNABiBXL.jpg