Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu: http://www.wykop.pl/wpis/18242265/hej-mirki-matura-napisana-to-jade-autostopem-do-uk/

W niedzielę wróciliśmy z #rozowypasek z naszej podróży. Na wstępie mogę powiedzieć, że #ukraina to przyjazny i normalny kraj, a po przekroczeniu granicy po ulicy nie biegają niedźwiedzie.
Przeżyliśmy sporo przygód i, aby je opowiedzieć musiałbym napisać wypracowanie. Ludzie są bardzo pomocni i nie strzelali do nas. Na terenie całej Ukrainy czułem się bezpieczny (również na totalnym zadupiu w Rawie Ruskiej o 23, gdy podszedł do nas znikąd podchmielony Ukrainiec, który nam pomógł).
Jest bardzo tanio. Kraj skrajności - bieda w funduszach publicznych, a obok najnowszych Porsche oraz Lexusów (nigdzie jeszcze nie widziałem tylu luksusowych aut) jeżdżą samochody, które już dawno powinny leżeć na złomowisku. Jest mało "atrakcji" poza zabytkami i kościołami. Nie polecam 1-szej klasy w ukraińskich pociągach (kupione z braku innych możliwości). Nie wiem jak tam działa autostop, ponieważ tylko raz jechaliśmy z Rawy Ruskiej do Lwowa (na pewno nie działa w nocy - info potwierdzone). We Lwowie lepiej działa polski niż rosyjski (bardzo dużo osób mówi, a przynajmniej rozumie po polsku). Angielski na Ukrainie się zbytnio nie przyda. Znajomość cyrylicy niesamowicie ułatwiła nam życie. Hrywny najlepiej kupić we Lwowie, a sprzedać CHYBA w Polsce przy granicy. Pyszne i tanie jedzenie w Puzatej Chacie.
Na zakończenie serdeczne podziękowania dla @fordomaniak, który zabrał nas z Tomaszowa Lubelskiego na granicę, a przy okazji opowiedział trochę ciekawostek o okolicy.
No i czas na #pokazmorde i #pokazrozowegopaska ( ͡° ͜ʖ ͡°) @KiniaMinia

Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

#autostop #ukrainainfo #podrozujzwykopem
piotrek39 - Nawiązując do wpisu: http://www.wykop.pl/wpis/18242265/hej-mirki-matura-n...

źródło: comment_ujsXaLP9324X0B3IhqJHLuq0MGbAIU1L.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@ZimnoMi: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2,5 roku. Na dodatkowym angielskim, pytałem się jej jakie ma książki od matmy, ponieważ okazało się, że byliśmy z tego samego liceum XD
  • Odpowiedz
@piotrek39: > We Lwowie lepiej działa polski niż rosyjski (bardzo dużo osób mówi, a przynajmniej rozumie po polsku). Angielski na Ukrainie się zbytnio nie przyda.

Jak byliśmy ostatnio z kumplami to było odwrotnie :D Po polsku nie mogliśmy się jakoś dogadać za to po angielsku jak najbardziej :P
  • Odpowiedz
@sultanomariano:

nie strzelali do nas


Miałeś farta, bo dostawa naboi jest tylko raz w miesiącu i wszystko zużyli wcześniej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Czemu nie zwiedziliście Peczerskie Ławry? Kompleks tuneli z ciałami postaci historycznych i świętych dosłownie w zasięgu ręki (nie wolno dotykać, ale taka bliskość robi wrażenie).
  • Odpowiedz
Zależy od poziomu jaki chcesz osiągnąć. Pyszny kebab kosztuje 3-4 zł, za max. 15 zł najesz się w Puzatej Chacie i będzie Ci smakować, 1 noc w hostelu/hotelu w 2-osobowym pokoju z czystą łazienką na korytarzu i w dobrej lokalizacji kosztuje 45 zł za pokój, a ceny lepszych standardów nie są dużo wyższe.
  • Odpowiedz