Wpis z mikrobloga

@Kliko Podpinam się, ostatnio czytałam trochę o Mazowszu tudzież okolicach, mazowieckie, Ziemia Sieradzka miała swojego czasu najwięcej majątków które otrzymała szlachta, czy to z nadania czy przez dziedziczenie. Także niestety określenie "słoiki" po gruntownym zbadaniu trochę się dewaluują bo owe słoiki mogą być równie dobrze potomkami drobnych "panow" jak i chłopów którzy po nadaniu Cara Aleksandra II zostali uwłaszczeni.
@Dolan: A co ja poradzę na to, że to w krakowskim skoncentrowana była klasa posiadająca, a reszta ganiała pracować na dworze? I ostatecznie inny nieliczni posiadacze ziemscy naśladowali krakusów? Nic. Takie życie. Zaakceptuj to.
@AtoMan: Wy to ganialiście do komandorii krzyżackiej co najwyżej. I nie wychdziliście tylko was wyganiali. Pewnie to zasługa ludności napływowej (przynieśli swoją gwarę), bo rodowici mieszkańcy pomorza wrócili po wojnie do Niemiec.

@proweniencja: whaaaat? a co ja poradzę na to, że król wolał przenieść stolicę do jakiegoś fajniejszego miasta? pewnie przeszkadzał mu ogólny syf, smog i grasujące bandy przodków patusów z maczetami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dolan: A jak się miął czuć jakiś pastuch zza morza? Już przecież Pasek pisał, że tam wpieprzają tylko cuchnące ryby i nic nie ma. Nie zdzierżył przesiadywania na Wawelu bo mu wstyd było, wybrał więc jakąś wieś w centrum kraju, żeby mógł sobie postawić własny zamek (a że wyszło jak wyszło... W Krakowie co drugi pałac okazalszy) i połechtać ego.