Wpis z mikrobloga

@wietnamiec: To nie była jednoznaczna sytuacja do oceny. Moim zdaniem faulu nie było.

@Cinkito: Przepraszam, źle odczytałem nazwisko. Oczywiście chodzi o Gomeza z numerem 23.

@ReaSSe: Już, odreagowałeś? Powtórzę: moim zdaniem faulu na rzut karny tam nie było i daruj sobie wklejanie dziecinnych tagów pod publiczkę.
@ReaSSe: Na podstawie obserwacji, że sędzia zasugerował się ruchem Gomeza do przodu. Mogło sprawić to wrażenie, że został on popchnięty przez obrońcę.
Skrtel trzymał Niemca za koszulkę, ale puścił przed skokiem. Gdyby Marciniak miał sędziować po aptekarsku trzymanie przeciwnika to musiałby co rusz w polu karnym je egzekwować. Niemiec nie został ograniczony przez Słowaka, wyczuł rękę na plecach i zachował się tak, żeby to na faul wyglądało. Z sukcesem.

@SunnO @
@bezczelnie: Skrtel trzyma rywala za koszulkę i odpycha go. Uniemożliwia napastnikowi wejście w posiadanie piłki co skutkuje rzutem karnym i żółtą kartką zgodnie z przepisami. Co do samego pchnięcia to widać na załączonym skrinie: Skrtel przenosi ciężar ciała na prawą nogę i wyraźnie rękoma pcha w plecy napastnika. Sądzę że takie uzasadnienie jest merytoryczne i wystarczające.
Pobierz ReaSSe - @bezczelnie: Skrtel trzyma rywala za koszulkę i odpycha go. Uniemożliwia nap...
źródło: comment_JxLNYg1cOBBQyXO4C9JqP7NYqihmDHbr.jpg
@ReaSSe: Formalnie - tak. Ale w praktyce gwizdnięcie karnego było zasługą tego, że Gomez wyrzucił się ciężarem ciała do przodu i rozpaczliwie rozłożył ręce, wyglądało to jakby został pchnięty przez Skrtela.

To tak jak nasze pierwsze Euro w Wiedniu 2008, mecz z Austriakami. Webb gwizdnął "formalnego" karnego, którego nie powinno być, jeśli weźmiemy pod uwagę charakter gry i znaczenie przewinienia (a wtedy też niby było "trzymanie za koszulkę").

Cwaniactwo napastnika zaprocentowało.
@bezczelnie: Napastnik zawsze będzie dążył do tego żeby był odgwizdany karny. Jak to przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Pan Przesmycki powiedział: "obrońca w polu karnym ma się obchodzić z napastnikiem jak z jajkiem". Tutaj raczej głupota obrońcy który trzyma przez kilka sekund za koszulkę co zwraca uwagę sędziego a następnie popycha go. Co Gomez miał w tej sytuacji zrobić? Próbować za wszelką cenę stać i nie wywracać się czy może wykorzystać głupotę
@ReaSSe: Skrtel bronił po swojemu, w PL mu takich fauli praktycznie nigdy nie gwiżdżą. Gwiżdżą dopiero gdy bezczelnie trzyma napastnika i nie pozwala mu skoczyć.
Gomez zrobił swoje, zagrał wyćwiczony trick, nie mam do niego zastrzeżeń.
Zawalił Marciniak. Do niego mam zastrzeżenia w tej całej sytuacji.
@bezczelnie: Obojętnie czy PL czy Ekstraklasa czy B-Klasa: przepisy i interpretacje przepisów wszędzie są takie same! Dlaczego próbujesz zarzucić Marciniakowi błąd skoro sędziowie których znam jednoznacznie twierdzą że jest to dobra decyzja. Sam osobiście gwizdałem już 200 spotkań, odbyłem kilkadziesiąt szkoleń, rozmawiałem z sędziami międzynarodowymi i wiem jak powinno się interpretować przepisy w takich sytuacjach. Nie masz po prostu kompetencji w tej sprawie i dlatego twoja argumentacja jest niesłuszna.
@ReaSSe: Przepisy - tak. Interpretacje - nie.
Naprawdę wszyscy sędziowie, których znasz jednomyślnie oceniają tę sytuację z Skrtelem i Gomezem? Szczerze wątpię.
Nie jestem sędzią, ale przynajmniej próbuję dyskutować na konkretne argumenty. Ty tymczasem zacząłeś wymianę opinii od wpisania tagu stosowanego przez wykopowych gówniarzy i dlatego na starcie dyskwalifikujesz się jako potencjalny autorytet w tym temacie.