Wpis z mikrobloga

Mirabelki, Mireczki mam #pytanie odnośnie #internet w #warszawa od firmy #jmdi
Czy ktoś z Was korzysta z ich usług? Jak to wygląda od strony klienta, czy mają stabline łącze i TV czy to chodzi jak krew z nosa?
Czy ktoś z Was korzysta z ich łącza 300Mb/s po WiFi? Jesteście w stanie osiągnąć tą prędkość bez problemu?
Na och stronie piszą, że jest to net światłowodowy, czy ten światłowód idzie bezpośrednio do routera (ten który oferują w sprzedaży nie posiada interfejsów światłowodowych;-) )
Liczę na Waszą #pomoc i #opinie
Dzięki:-)

Standardowo #kiciochpyta
  • 22
@virusriddle: Nie mówię, że nie, ale właśnie przyrównując do upc ceny są trochę niskie. Kiedyś by mnie to nie dziwiło bo np. znałem osobę co miała dostęp do łącza wojskowego bodajże i po taniości udostępniała innym, może tu też coś w ten deseń. Jeśli się sprawdzi to dobra alternatywa dla upc może po forach poszukaj. A co do samego upc to mam i w sumie najstabilniejsze z dużych w WWA (netia
@modzelem: tyle to ja wiem:-) nie planuję na razie nic radiowego czy jakieś inne LTE:-) Co do połączenia komputera do routera to WiFi 802.11n powinno te 300Mb/s obsłużyć w mieszkaniu. UPC też daje router WiFi (ale oni w ofercie mają 120Mb/s i to pójdzie na pewno.
@beer_man: już się dowiedziałem odnośnie tych prędkości - nie śmierdzą ale i nie są wszędzie dostępne czyli jak do bloku dociągnięty jest światłowód to jest >100, a jak nie ma to idzie zwykłym ethernetem i jest max 100

@modzelem: mam swój router i chyba z niego skorzystam ale dumam jeszcze czy brać to JMDI za 55zł net 100 i TV (138 kanałów) czy UPC net 120 i TV (29 kanałów)
@jgoluch: net spoko baardzo rzadko zdarzają się problemy, jak były kłopoty raz to w ramach rekompensaty każdy dostał pełny pakiet kablówki na miesiąc czy 2. Sama TV jest OK choć ilość kanałów nie powala (ale to mam jako dodatek). Minus jest taki, że u mnie tylko 100Mb/s max da się założyć bo nie ma światłowodów...
@Oskarek89 no nie wiem ja u siebie problemu z netem nie mam. Router mam swój, u mnie w bloku więcej jak 100 się nie da bo infrastruktura po miedzi. Jeśli chodzi o net do domku ciągnięty po fiberku to różnie bywa często w blokach można mieć 1000 ale już do domku więcej jak 10 nie puszczą (i to różne firmy tak robią)
@Oskarek89 ja wziąłem w styczniu, póki co jestem zadowolony (100mbps).
Tyle, że wziąłem swój router.
Tv (w pakiecie) też elegancko śmiga.
Generalnie opinie o każdym ISP są do bani, raczej wypowiadają się Ci niezadowoleni... popatrz na taką Vectre czy UPC.
@jgoluch u mnie chyba tylko jeszcze UPC jest i oferują do 130mb tyle że po miedzi więcej jak 100 nie będzie. Może jeszcze coś jest dostępne jak to w bloku... Z ciekawości ile chcą za ten fiber 1000 (instalacja i abonament) ;-)