Wpis z mikrobloga

podepnę się, może wie ktoś z was jak wygląda sprawa - jeśli nie mam żadnego doświadczenia zawodowego (tzn. nie pracowałem w żadnych firmach), ale programuję od dłuższego czasu i mam wypuszczone aplikacje na google play / app store, to jest to wartościowe czy ciężko byłoby coś znaleźć? @Porana123
@Porana123: od 1 dnia do nieskończoności (znajomy w pn wyslał cv, we wt miał rozmowę, a w śr już został zatrudniony)
@jwitos: ślij w cv adres do gita, jak kod jest ładny lub "jest nadzieja" że coś z ciebie będzie to spokojnie na juniora nawet
@Porana123: Nie ma reguły. Znam przypadki kontaktu od firm, do których ludzie wysyłali CV ponad rok wcześniej i w międzyczasie znaleźli pracę gdzieś indziej. Musisz mieć świadomość, że niektórym firmom łatwiej utrzymywać ofertę rekrutacyjną nawet wtedy gdy nie mają aktualnie wolnych miejsc, ponieważ rozkręcenie od nowa rekrutacji jest droższe od jej stałej obsługi. Jak wysłałeś CV i jest cisza, to może właśnie dlatego, że akurat nie potrzebują nikogo, ale mogą się
@Porana123: Jest dokładnie tak jak mówią przedmówcy. Z firmami bywa różnie. Możesz wysłać CV, a oni w tym momencie mają już zatrudnionych kilku nowych i odezwą się dopiero przy następnej okazji gdy zacznie im brakować. Do mnie sie odezwali ostatnio po 2 latach od wysłania CV :D Ich strata, mam już pracę w innej firmie. To kiedy odpowiedzą zależy od polityki firmy. Niektórzy dzwonią i mówią że na stanowisko nie szukają