Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nadchodzą upały a moja mama ma problemy z sercem i ona źle się czuje w upały. Mieszka w 4 pokojowym mieszkaniu, typowa polska klitka. Glownie siedzi ona w kuchni i w duzym pokoju. Co zrobic zeby obnizyc temperatury w mieszkaniu? Do 100zl. Klima odpada bo za droga :/

Myslalem o...
1. Wiatrak na stojaku
Gdzie kupilbym do 50-100zl cos fajnego? Nie mam za duzo kasy
I to w sumie tyle :/
Macie jakies pomysly? Bo ona ma problemy z cisnieniem i czasami zdarzaja jej sie stany przedzawalowe... boje sie o nia i nie wiem co robic :/

#polskiedomy #dom #pytanie #problem #zdrowie #upaly #pogoda #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta #elektronika #chlodzenie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
Nadchodzą upały a moja mama ma prob...

źródło: comment_WXbM8SFBorJL5uXuJJwRJeAPzGRGsftK.jpg

Pobierz
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz czas to możesz sam zbudować prowizoryczną klimę.
Kiedyś się bawiłem w puszczanie powietrza przez lód (zasięg parę centymetrów :P) Aż zbudowałem potwora, ale taki pośredni pomysł był taki:

Pudło (spore) wylepione w środku steropianem i folią alubiniową. Na górze duuuży wentylator #!$%@?ący powietrze, najlepiej jeszcze jeden z tyłu. Z przodu otwór wielkości 1/3 wentylatora a w środku pudła mnóstwo wkładów do przenośnych lodówek.

Taki pro wentylator :)

Zalety?
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważaj z tym ochładzaniem pomieszczenia bo jak mama Ci się przeziębi to będzie też nie za ciekawie, najzwyklejszy wiatrak wystarcza, oraz fajnie by było jak by mama przebywała w pomieszczeniu na którego ściany akurat nie padają promienienie słoneczne. Jest taka metoda że przed wiatrak stawia się zamrożone butelki z wodą ale może to grozić przeziębieniem więc z tym ostrożnie, spryciarze tez wychodzą oczywiście z jakimś pomysłem ale nie próbowałem osobiście
@npsr: Możesz pokrótce wyjaśnić sens tego styropianu i folii aluminiowej w tym magicznym pudle? Bo chyba jakąś alternatywną fizykę wynalazłeś.
@nkrnpp: W bardzo prosty sposób. Żeby temperatura wkładów nie była odprowadzana przez nagrzane ścianki a jedynie przed wdmuchiwane powietrze :) Dłuższa żywotność "baterii" :)
@npsr: Aha. To podpowiem Ci jeszcze lepszy sposób. Zrób szczelnie pudło bez żadnych otworów. Wkłady będą zimne jeszcze dłużej. I zaoszczędzisz na wentylatorze.