Wpis z mikrobloga

zatrważające jest dla mnie to że starsze pokolenie (60+) to co zobaczy w telewizji/usłyszy w radiu uważa za świętą prawdę, nawet ogladając serial czy film myślą że są to prawdziwe wydarzenia, ostatnio oglądam z babcią film w którym zwyrodnialec porwał dziewczynę, mówię babciu to jest tylko film ktoś go wyreżyserował, wynajął aktorów i nagrał.. odpowiedź to yhy...próbowałem podejść z innej strony i mówię skoro możesz to zobaczyć, tych aktorów, to czemu kamerzysta nie pomógł porwanej dziewczynie? brak odpowiedzi.. ale nadal myśli swoje.. i tak samo kilkoro starszych ludzi których znam. Oczywiście partie polityczne wybierają podobnie, ważne że szefem partii jest człowiek starszy (starszy czyli mądry tak jak i oni) i dodatkowo pobożny(tak samo jak i oni) o gospodarce czy tam ustawach, albo zmianach w prawie nie wiedzą nic i tym się nie kierują..troche matrix smutne
#gorzkiezale #telewizja #rozkminy
Pobierz lubielizacosy - zatrważające jest dla mnie to że starsze pokolenie (60+) to co zobacz...
źródło: comment_2j7iA1RueIGAPY2iqKGc3Hbi0YnOL7RZ.jpg
  • 3
@lubielizacosy: też to zauważyłem, smutne.
Taka anegdotka odnośnie tv i starszego pokolenia. Tata mi opowiadał jak za młodu chodzili całą rodziną do sąsiadów pooglądać telewizje, w czasach gdzie posiadanie jej znacząco podnosiło twój status społeczny. Wyglądało to mniej więcej tak że do oglądania gospodyni zdejmowała fartuch i zakładała ładną bluzeczkę, a jak zaczynał się program i prowadzący mówili standardowe Dzień dobry to oni im na wszystko odpowiadali, po czym kładąc się