Wpis z mikrobloga

Szukaj czegoś co ma dużą zawartość DEET, i nie słuchaj reklam które mówią, że świetny preparat bo nie zawiera tego środka. Wiem że w selgrosie są takie preparaty.
  • Odpowiedz
@kurczakos1: niezbyt uzyteczny ten link. Kleszxza to przedewszystkim zlapiesz przy duzej czesto uczeszczanej drodze w lesie niz w samym srodku lasu. Kleszxze niewejda ci do namiotu, chyba ze scianki namiotu dotykaja krzaczka na ktorym siedza. O tym ze od kleszczy sa duzo gorsze ich nimfy tez niewspomnial. Niepolecam
  • Odpowiedz
@barszczowo: Dosyć znany survivalowiec, cóż... co człowiek, to opinia..

Tak szczerze mówiąc, gdzie usłyszałeś tam stwierdzenie, że jest ich więcej pośród lasu? Jest dosyć ogólnie opisane, jak można zminimalizować ryzyko kontaktu.

  • Odpowiedz
  • 0
@ziobro2 Ja od leśników słyszałam, że najlepszym środkiem jest... Obroża dla psów przeciwkleszczowa, tylko dobra, a nie taka za 10zl z hipermarketu.
  • Odpowiedz
@kurczakos1: wybacz juz sie poprawiam. Usłyszałem ze lepiej iść ścieżka udeptana. jak by ten 'znany survivalowiec" ogarniał cos o kleszczach to wiedział by ze one przy właśnie ścieżkach głównie zeruja bo tam maja szanse cos chwycić. nie wspomniał nic o nimfach kleszczy choć te sa większym zagrożeniem (bo nie widać, a przenosi choroby) bo zapewne nawet nie wie ze istnieją. Ani o tym ze kleszcze głównie będą na nas żerować w
  • Odpowiedz