Wpis z mikrobloga

Ostatnio zaczęłam oglądać jakieś makijażowe i tym podobne filmiki i nie mogę się nadziwić, ile te dziewczyny nakładają kosmetyków. Ile w ogóle tych kosmetyków mają, bo mówię nie tylko o kosmetykach do makijażu, ale też o tych pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów. Ja nigdy się tak ze sobą nie pieściłam. Krem, baza pod podkład, baza pod cienie, podkład, bronzer, róż, opcjonalnie konturowanie, rozświetlacz na kości jarzmowe i osobny pod oczy, puder dla utrwalenia, cienie, kredka do brwi, eyeliner, tusz do rzęs dolnych, sztuczne rzęsy górne. I to wszystko nakładane osobnymi pędzlami z takimi a takimi końcówkami i innym rodzajem włosia. Wysyp komentarzy, wzajemne polecanie sobie produktów. To nie są żadne celebrytki, tylko zwykłe dziewczyny. Zastanawia mnie, czy to wszystko już wkrótce będzie absolutną podstawą dbania o wygląd w naszych czasach. Kiedyś takie rzeczy były zarezerwowane dla wąskiej grupy kobiet "luksusowych", "dbających o siebie", teraz w zasadzie każda nastolatka i młoda kobieta w jakiś sposób korzysta z tego. Nie piszę o tym, bo ja jestem taka speszyl, nie to co tamte tapeciary, bo gdybym miała pieniądze, to pewnie też kupiłabym sobie parę rzeczy (chociaż bardziej te do dbania o cerę niż do malowania), ale po prostu zastanawiają mnie konsekwencje tego trendu. Widzę w tym ogromną dozę narcyzmu i zakochania w sobie. Czy za parę lat ktoś zareaguje zdziwieniem, jeśli kobieta wyzna, że nie używa tego wszystkiego? A Wy co myślicie?

#rozowepaski #makijaz #uroda #przemyslenia
S.....y - Ostatnio zaczęłam oglądać jakieś makijażowe i tym podobne filmiki i nie mog...
  • 34
@Shanny:

i nie mogę się nadziwić, ile te dziewczyny nakładają kosmetyków.


Krem, baza pod podkład, baza pod cienie, podkład, bronzer, róż, opcjonalnie konturowanie, rozświetlacz na kości jarzmowe i osobny pod oczy, puder dla utrwalenia, cienie, kredka do brwi, eyeliner, tusz do rzęs dolnych, sztuczne rzęsy górne. I to wszystko

( ) no shieeeet.....
@Shanny: myślę tak jak Ty. moja waifu też nie wie skąd młode dziewczyny mają tyle kasy na kosmetyki, tyle kosmetyków i tyle czasu by to wszystko nakładać na siebie. nie mniej jednak chciałbym, żeby miała 1/3 tego i czasem poświęciła więcej czasu i zrobiła dobry makijaż, a nie na zasadzie "rzesy poprawilam, brwi juz nie trzeba" czy "mam róż, to po co szminka" :P może nie do końca tak to wygląda,
@Shanny: To na filmie wstawionym przez Ciebie to wg mnie normalny makijaż, no może pomijając te wszystkie bazy. To na tym filmie poniżej to jest jakiś dramat. Wszystko jest dla ludzi, o ile nie ma się kilograma szpachli na twarzy (ta na filmie wyżej nie ma) czy nie wygląda się jak choinka (nie, nałożenie szminki nie równa się automatycznie z wyglądaniem jak choinka) to ja nie widzę problemu.
PinkCellphone - @Shanny: To na filmie wstawionym przez Ciebie to wg mnie normalny mak...
@Shanny: A może po prostu lubi się malować, lubi mieć ładne, pełne brwi, wyraziste oczy, podkreślone kości policzkowe i usta. A może ma kompleksy bo jakiś stulej walnął tekstem: "matko bez makijażu to jakies 3/10" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Różnie bywa, natomiast nigdy nie przyczepię się do dziewczyny noszącej normalny makijaż, bo skoro możemy z tego skorzystać to dlaczego nie?
@Shanny: To są akurat kosmetyki dość tanie (zwłaszcza Golden rose i Catrice), nawet nastolatka może skompletować taki zestaw bez większego uszczerbku dla finansów, ale jeśli to jest "naturalny codzienny makijaż", to nie wyobrażam sobie jak wygląda wg niej makijaż na jakieś większe wyjścia.
@Shanny: to jest codzienny makijaż? Naturalny? o borze xDD To ja w takim razie się w ogóle nie maluję ( ͡ ͜ʖ ͡)
Co do tematu ogólnie - dla mnie samej minimum to tusz na rzęsy i trochę cienia na brwi, reszta to już różne stopnie zależnie od potrzeby czy nastroju, ale bardzo często zamykam się tylko w rzęsach i brwiach, a tu panna ma pełną