Wpis z mikrobloga

Ostatnio zaczęłam oglądać jakieś makijażowe i tym podobne filmiki i nie mogę się nadziwić, ile te dziewczyny nakładają kosmetyków. Ile w ogóle tych kosmetyków mają, bo mówię nie tylko o kosmetykach do makijażu, ale też o tych pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów. Ja nigdy się tak ze sobą nie pieściłam. Krem, baza pod podkład, baza pod cienie, podkład, bronzer, róż, opcjonalnie konturowanie, rozświetlacz na kości jarzmowe i osobny pod oczy, puder dla utrwalenia, cienie, kredka do brwi, eyeliner, tusz do rzęs dolnych, sztuczne rzęsy górne. I to wszystko nakładane osobnymi pędzlami z takimi a takimi końcówkami i innym rodzajem włosia. Wysyp komentarzy, wzajemne polecanie sobie produktów. To nie są żadne celebrytki, tylko zwykłe dziewczyny. Zastanawia mnie, czy to wszystko już wkrótce będzie absolutną podstawą dbania o wygląd w naszych czasach. Kiedyś takie rzeczy były zarezerwowane dla wąskiej grupy kobiet "luksusowych", "dbających o siebie", teraz w zasadzie każda nastolatka i młoda kobieta w jakiś sposób korzysta z tego. Nie piszę o tym, bo ja jestem taka speszyl, nie to co tamte tapeciary, bo gdybym miała pieniądze, to pewnie też kupiłabym sobie parę rzeczy (chociaż bardziej te do dbania o cerę niż do malowania), ale po prostu zastanawiają mnie konsekwencje tego trendu. Widzę w tym ogromną dozę narcyzmu i zakochania w sobie. Czy za parę lat ktoś zareaguje zdziwieniem, jeśli kobieta wyzna, że nie używa tego wszystkiego? A Wy co myślicie?

#rozowepaski #makijaz #uroda #przemyslenia
S.....y - Ostatnio zaczęłam oglądać jakieś makijażowe i tym podobne filmiki i nie mog...
  • 34
@Shanny: No i 10 pędzli, z których każdy kosztuje ok. 40 zł. Ale one zarabiają chyba taka kasę na wyświetleniach, więc to wy im to sponsorujecie ;p Dla mnie to trochę słabe, że jest moda na wywalanie masy kasy na kolorówkę, a na podstawową pielęgnację (typu krem z filtrem) żałuje się kasy.
@zupa_z_kasztana: Czyli pośrednio na wyświetleniach, bo to jest ten czynnik, który decyduje, że firma zawiera kontrakt z daną blogerką /vlogerką, za wyświetlenia mają czystą kasę, mój brat zarobił dzięki wstawianiu jakichś krótkich filmików z CSa, a miał dużo mniej wyświetleń niż one. A na blogach jakieś konkursy z zestawami marki X do wygrania, ostatnio na stronie sklepu z półproduktami kosmetycznymi czytałam, że szukają blogerek do współpracy. Gorzej jak to się zamienia
@Shanny: Też ostatnio z ciekawości zobaczyłam filimik o takiej tematyce i szok :O strasznie dużo kosmetyków używają, nie wiem po co, naprawdę nie wiem.. ja używam tylko podstawowych kosmetyków i nie nakładam tego tyle. Trochę współczuję takim dziewczynom, bo wiem, że niektóre bez takiej ilości makijażu na twarzy nie wyjdą z domu...są więźniami własnych kosmetyków. Mam nadzieje, że i każdy #niebieskipasek woli naturalne dziewczyny, które tylko delikatnie podkreślają urodę. ;)
Krem, baza pod podkład, baza pod cienie, podkład, bronzer, róż, opcjonalnie konturowanie, rozświetlacz na kości jarzmowe i osobny pod oczy, puder dla utrwalenia, cienie, kredka do brwi, eyeliner, tusz do rzęs dolnych, sztuczne rzęsy górne. I to wszystko nakładane osobnymi pędzlami z takimi a takimi końcówkami i innym rodzajem włosia.


@Shanny: a ja przemyje twarz wodą albo i nie, bo i tak samo będę wyglądać xD ile wcześniej trzeba wstać, żeby
@Shanny: Te całe " upiększanie siebie makijażem " uważam za dbanie. Przecież każda z Nas chce wyglądać jak milion $$. Chce jak najlepiej się pokazać, uwydatnić walory a zdemaskować niedoskonałości. Fajną rzecza jest np. konturowanie nosa, kości policzkowych czy również czoła. Akurat ta beauty vlogerka, którą tutaj udostępniłaś nie przesadza z makijażem, wykonuje (moim zdaniem) delikatny makijaż, który podkreśla jej atuty. Zobacz sobie na youtube czy też instagramie jak ludzie konturują
@leeemy: Ale mi nie chodzi o to, że ona wygląda z tym makijażem źle, tylko o to, że kwestia makijażu powoli rozwija się w kierunku tego, że taki makijaż będzie po prostu obowiązkiem i codziennością, bo wszystkie kobiety będą używały kosmetyków (bronzera, korektora), których kiedyś używała mało która. I każda będzie wykonturowana, rozświetlona i co tam jeszcze.
@Shanny: we współczesnej kulturze wartości materialne zdominowały te duchowe, ciało, atrakcyjność fizyczna stały się najważniejsze. Przeciętny człowiek szczęście upatruje w posiadaniu atrakcyjnego partnera, bogactwa, prestiżu.

Człowiek nie widzi w niczym innym szczęścia. Stąd kobiety przesadnie dbają o swoją urodę, często tak naprawdę się oszpecając. Mężczyźni gdzieś gubią swoje męstwo i honor, wartości których warto bronić.