Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję przesłać pulpit na TV (acestream). Problem taki że moje pudło mam w innym pokoju ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak ustawić Miracast? W sensie - czy nadajnik (PC z kartą WiFi) wymaga czegoś innego niż softu? Hardware wsparcie na pewno ma - mam Skylake. Czy karta WiFi (wpiąłem TP-Linka TL-WN722N, nic innego pod ręką nie mam) też wymaga wsparcia dla Miracastu? Niestety nie mam w miarę nowego lapka pod ręką.

Jeżeli nie Miracast to jak inaczej? DLNA? Jedyne co chcę przesłać to obraz z VLC a konkretnie Ace Playera. Chociaż fajnie byłoby móc przesyłać pulpit (lag nie ma znaczenia).

#miracast #windows #windows10 #pcmasterrace #komputery
  • 26
Zapomniałem dodać; po wduszeniu Win+P nie mam opcji typu "Add a wireless display". Natomiast funkcja Play To Device dziala bez problemu (klikam prawym na plik, "Play to" i wybieram TV)
@aso824: bo to jest 10 a ty próbujesz według instrukcji dla 8.1. Win+p to dla fizycznych monitorów jest.

W 10 robisz tak, rozwiń centrum akcji i wybierz przycisk "Połącz" (Connect). Powinien zacząć szukać urządzeń miracast, jak znajdzie to klikasz i czekasz aż się z nim połączy, powinien od razu połączyć jako duplikowanie.
@piotrulos: teraz już znacznie dalej zaszedłem. Skrót Win+K jest do Miracastu, ale mi śpiewa że niekompatybilne urządzenie.

- znalezienie informacji dla składaków a nie laptopów to cud
- znalazłem przez dxdiag że to problem z driverem karty graficznej - niby GTX760 nie obsługuje Miracastu; ok, zmieniłem kartę na integrę i jest ok
- teraz diagnostyka mi mówi że driver karty WiFi tego nie obsługuje ( ͡° ʖ̯ ͡°
@piotrulos: sprawdziłem i na pewno nie stery, dopiero karty z Maxwellem 2rd obsługują Miracast, czyli GTXy >=950. Ale ok, do tego celu integry mogę używać. Widziałem hack z rejestrem ale nic nie dał, dxdiag dalej woła że nie wspiera.

Podmianka drivera karty WLAN nic nie dała. Chyba będę musiał kupić nowszą kartę (mimo że używam neta po kablu), widziałem coś od Intela co ma również bluetootha i na pewno będzie działać.
@Nexiu: generalnie to z tego co pamiętam, to karta WiFi musi mieć wsparcie Miracastu i nie udało mi się tego obejść. Teraz już jest Chromecast więc nie mam problemu, polecam
@aso824 a zadziała to wewnątrz virtualki? I jaki jest koszt takiego Chromecasta? Bo muszę na tv zrobić podgląd z monitoringu i po długiej walce chyba kupię tani terminal, podepne pod tv i połącze się przez pulpit zdalny
@aso824 tv pewnie ma. To po stronie PC wystarczy soft + IP w jednej sieci? Nie potrzebuje w systemie mieć WiFi / czegoś wpisanego do kompa?
@aso824 ale dzięki za podpowiedzi, co do wydajności to z tego co próbowałem między dwoma sieciami wan chodziło spoko więc po lanie myślę też będzie ok
@Nexiu: wait, czemu nie prześlesz? Jak używasz VBoxa to ustaw sieć wirtualki tak aby się dołączał do sieci - chyba bridged adapter z polityką "allow all"