Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #fbw #trening

Ostatnio szukam optymalnego dla siebie fbw i coś takiego mam. Jakieś uwagi? E: No i przede wszystkim pytanie czy taki trening wyczerpuje samą nazwę czyli FULL BODY czy jednak coś pominąłem?

1. Ławka płasko 5x5
2. Ławka skos 3x10
3. Żłonierskie 5x5
4. Wiosłowanie sztangą 5x5
5. Pompki francuskie 3x max
6. Uginanie sztangi stojąc/modlitewnik (zależy jak leży) 10-8-6
7. Ściaganie linki wyciągu 10-8-6
8. Martwy 1x5

Kolejność zazwyczaj losowa w zależności co akurat jest wolne. Chociaż pierwsze 4 staram się robić zawsze w takiej kolejności na początku.

Trening nóg osobno raz w tygodniu.
  • 9
  • Odpowiedz
czemu nogi raz w tygodniu ? Nogi są bardzo ważne, chociaż to jedno ćwiczenie na nie wrzucić do planu, a wywalić np. skos. Możesz zrobić zestaw A i B i robić na przemian.
  • Odpowiedz
@Glifax: bardzo dużo jeżdżę na rowerze, praktycznie w każdy dnt. Po prostu przeszkadzałoby mi to w innych aktywnościach. A nóg tragicznych nie mam. Przysiady ze 100 kg idą, więc nie są strasznie zapuszczone jak na niecałe pół roku ćwiczeń. Skończy się sezon rowerowy to wejdą normalnie w plan.
  • Odpowiedz
@PrawyKuba: to z 5x5 zmienić na 5x3? żeby zrobić progres ciężaru bo na 5x5 nie jestem w stanie zrobic progresu cięzaru, choć i tak ostatnią serię robię już 65. ale nie zawsze udaje się 5 czasem jest 4 albo i 3
  • Odpowiedz
@Zord0n: jeżeli masz problem z progresją przy 5x5 to zjedź z ciężarem do 70% i dokładać co trening np 2.5kg i aż do momentu w którym nie będziesz w stanie dołożyć, wtedy znów schodzisz z ciężarem i zaczynasz progresować od nowa. Nie machaj maksami cały czas.

Jak chcesz zbudować siłę to sprawdź sobie stronglifts
  • Odpowiedz
Jak chcesz zbudować siłę to sprawdź sobie stronglifts


@PrawyKuba: właśnie to robiłem wcześniej tylko przy tym na łapie totalny brak rozwoju a z klatką też szału nie ma to wrzuciłem teraz już fbw i tak od kilku tygodni eksperymentuje.
  • Odpowiedz