Wpis z mikrobloga

Hej mirki!
Wybór auta część 21.

Wczoraj oglądałem Mazdę 323, taką jak na zdjęciu. Ogólnie auto bardzo mi się podoba, zrywne, zgrabne, akurat do nauki przez pierwszych parę lat. Ale niestety nadkola, progi i klimatyzacja ostatecznie zażegnały chęć kupna tego auta.
Teraz pytam się Was, czy Mazda 323F (1,5), która wygląda jak kombi, będzie dobrym autem? Jak z częściami do tego japońca, czy 4.000CBLN za pierwszego właściciela w Polsce od 2013r. (samochód `99r) w dobrym stanie ogólnym to dobra kwota?

Szukałem Civica VI, Astrę II G, ale wszystkie odwiedziny u handlarzyków skończyły się odjazdem z piskiem opon...
Dziękuję!

#pierwsze4kola
Pobierz Vister81 - Hej mirki! 
Wybór auta część 21. 

Wczoraj oglądałem Mazdę 323, taką ja...
źródło: comment_oKbGDVkdETw0DqeRZmlzcpFsZ1YTojQc.jpg
  • 7
@Vister81: Wiem że nie pomogę, ale dałem za swojego Peugeot'a 206 (rocznik 2000) 4200 cebulionów. Też pierwsze autko do nauki, też się lekko sypie jak się później okazało, choć na pierwszy rzut oka nie było tak źle. Nie wybieraj za dużo, bo ogólnie za taką kasą ciężko będzie wyrwać coś co spasuje ci w 100%, nie czarujmy się. Wg mnie mazda na zdjęciu prezentuje się fajnie. Patrz pod maskę czy bebechy
@fizzly: gdybym znalazł 206`tkę w moich okolicach do tych 6 tysięcy, ale z podtlenkiem LPG, to był brał. Taki był plan na pierwsze auto.
Pod maską wszystko było umyte, więc to też nas zniechęciło. Ogólnie oglądałem auta z nie-januszowym mechanikiem, więc wszystko było na poziomie :]
@Vister81: Ja też jakoś na 206 się uparłem (w puli punciaków i innych klocków wydaje się ładne), ale do tych 4500 to były ogólnie same rzęchy... właściwie to tak w komisie przypadkiem, nie powiem że bez wad, ale nadal nim jeżdżę więc nie jest najgorzej. Nie zniechęcaj się, najwyżej poczekaj trochę, na pewno coś trafisz.
@fizzly: szukam ponad miesiąc, jak nie lepiej. Nie jedną 206`tkę oglądałem. Każda była albo z rozwaloną belką, albo zalana gazem lub dusiła się olejem.
Dlatego nie skupiam się tylko na 206, tak jak to robiłem na początku.
Dzięki za odpowiedź ;)