Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, czy u was w motocyklach podczas jady na ostatnim biegu z prędkością mniej wiecej 70km/h podczas odpuszczenia nagle gazu wystepuje taki dźwięk jak by sprzęglenia takie szrpniecie lekkie (stuk) ze skrzyni biegów i w drugą stronę jak dodacie nagle gazu też to samo takie zasprzęglenie jak by stuk zadrży wskazowka obrotów i jedzie dopiero? Chodzi mi o sam ten moment odpuszczenia gazu nagle i dodania go. Czy w waszych #motocykle jest tak samo? Czy możliwe że kosz sprzeglowy mógł się już wyrobić. Na 1, 2, 3, 4, tego tak nie odczuwam ale już 5 i 6 to już wyraźnie czuję i słyszę. W dl650 było podobnie ale nie tak charakterystycznie jak tu. Dodam że chodzi o triumpha tigera 800.
  • 16
@b3liaR: w mieście się nie da, ale w trasie? spokojnie jeździłem na 6 biegu już koło 70km/h.


W mieście używam 3-4 biegów, bo zwyczajnie nie ma po prostu czasu na tyle wachlowania.
@b3liaR: @b3liaR: @11mariom:
600RR here
w trasie z 70 kmh do 150 to jest chwila na 6tym i nie gadaj głupot. mariom ma racje

az pozycze f4i od kumpla. wiem, ze między 600rr 2005+ a f4i jest przepasc ale kuzwa bez przesady, ze zdycha
@b3liaR: no kurde, wiadomo, że nie będziesz miał najlepszego przyspieszenia, ale nie jest tak, że się zastanawia jak Passat 1.9 TDI co ma zrobić jak dodasz mu gazu…

@Stitch: powiem, że CB jest katorga i tam poniżej 100 nie myślę o 6 biegu :D Ale F4i po prostu jedzie. Pleców nie wyrywa, ale jedzie.