Wpis z mikrobloga

Mirdzy, jak najlepiej przesłać małą paczkę o cennej zawartości (biżuteria) z UK do PL? Nie zależy mi na szybkiej przesyłce, ale zależy mi na maksymalizacji prawdopodobieństwa dostarczenia przesyłki oraz na ubezpieczeniu paczki.

Przy okazji wklejam fragment FAQ ze strony paczkidopolski.co.uk, bo i straszno i śmieszno (czy to normalna praktyka?)

Czy kurier zadzwoni do mnie, kiedy przyjedzie po odbiór paczki?

Kurier nie ma obowiązku i zazwyczaj nie dzwoni na podany numer telefonu, jeśli nie będzie nikogo w domu, to niestety usługę traktuje się jako wykonaną i nie otrzymają Państwo zwrotu pieniędzy. Aby paczka została odebrana, prosimy o ponowne złożenie zamówienia i opłacenie usługi. Prosimy również upewnić się, że dzwonek lub domofon działa prawidłowo i usłyszą Państwo kuriera. Podanie w zamówieniu numeru telefonu klienta jest wymagane przez przewoźnika do ewentualnej weryfikacji zamówienia.


#uk #pytanie #kurier
  • 15
@detektor_szczescia: Właśnie, biorąc pod uwagę te wszystkie przewijające się przez mirko historię o niedostarczaniu paczki i zostawianiu przez kuriera awizo, nawet jeśli ktoś był w domu, nie brzmi to wszystko zbyt zachęcająco :D

I w zasadzie trzeba brać dzień wolny od pracy, bo nie wiadomo kiedy kurier sobie przyjedzie (o ile w ogóle).

Na dodatek to DPD, które z tego co kojarzę, nie ma zbyt dobrych opinii...

@1950M: Dzięki, chyba
Teoretycznie, rzeczy wartościowe są na tzw. "wyłączeniu"..ale to jeździ. W opisie daj np. elektronika.


@madrzew: Nie chcę tak kombinować, bo przedmiot ma też dużą wartość sentymentalną (pamiątka rodzinna) :)
@Bionizy: Jasne, rozumiem. Niemniej, wierz mi, że wiele firm wozi tego typu asortyment do klientów indywidualnych oraz swoich sklepów i ogólnie nic się z tym nie dzieje. Jeśli paczka nie zaginie w punkcie w UK to na trasie, szczególnie do Polski jest na prawdę bezpieczna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)