Wpis z mikrobloga

Witam Mirków. Potrzebna mi dziś burza mózgów ( ͡ ͜ʖ ͡) bo mam nie lada problem do #!$%@? ()

Z jakich materiałów, albo w jaki sposób wykonać tyczkę do skoku wzwyż żeby była ona wytrzymalsza - nie pękała? Ważne jest to żeby nie stracić na wysokości skoku itp.

#ciekawostki #inzynieria #politechnika #pomocy # #sport
  • 33
  • Odpowiedz
@ZjadamChmury: tematem pracy jest: "Wypadek sportowy - pęknięta tyczka w skoku o tyczce" i tyle :-) po prostu padł pomysł zrobienia mocniejszej tyczki. Niestety każda ingerencja w tyczkę powoduje spadek osiągów. A nie mamy jak przeprowadzić jakichkolwiek badań żeby dowiedzieć się czy zastosowany materiał jest mocniejszy właśnie w tym przypadku...
  • Odpowiedz
@sisiek: Ta, przychodzi mi na myśl wieża ciśnień w Ciechanowie. xD Tyczka byłaby zrobiona z mocnych i wytrzymałych "mikro" albo nawet "makro" prętów ułożonych w ten sposób jak podpory tej wieży, wewnątrz byłby sprężysty materiał który odpowiadałby za sprężystość, pozwalał zgromadzić nieco energii podczas ściskania.

Możesz poszukać też czegoś o biomimikrach przykładowo.
  • Odpowiedz
@drpst: Wszelkie domieszki do materiału muszą być poparte badaniami i wynikami... Wiem, że orzechy rozwiążą problem, ale nikt jeszcze tego nie badał ;-)
  • Odpowiedz