Wpis z mikrobloga

Six months ago, efficient block relay to nodes was only an idea.

Thanks to the tremendous efforts by Peter Tschipper, @sickpig and Andrew Stone, efficient block relay is now a reality. Developers from all implementations including Classic, Core and XT not only agree that it was a great idea, they also want to implement it (or something very similar to it) in their implementations too.


https://medium.com/@peter_r/towards-massive-on-chain-scaling-block-propagation-results-with-xthin-5145c9648426#.fjgko53f1

#bitcoin
Pobierz nowayman - > Six months ago, efficient block relay to nodes was only an idea.

 Than...
źródło: comment_WiOU9uoSYRi65shb64AxV0ZvZsfAWfYO.jpg
  • 8
@nowayman:

Developers from all implementations including Classic, Core and XT not only agree that it was a great idea, they also want to implement it


Greg Maxwell z obozu Core, od początku krytykował pomysł jako niepotrzebny i mniej wydajny od sześciowęzłowego Fast Relay Network, utrzymywanego przez Matta Corallo.

Dopiero kiedy Xthin block wprowadzono w życie - z bardzo pozytywnymi rezultatami, Maxwell postanowił zaproponować własną wersję. Cały protokół szybkiego przesyłania bloków efektywnie
@nowayman: Nie o to mi chodzi - Gdyby nie parcie ze strony klienta Unlimited, to cała koncepcja trafiłaby do śmietnika jako niepotrzebna. Fakt, wygląda na to że jego wersja (Compact Block) jest lepsza. Tylko dlaczego zamiast na drodze normalnej dyskusji/wymiany poglądów to musiało być przepchnięte na drodze bardzo niezdrowej rywalizacji?
@nowayman: Lot na księżyc faktycznie był niepotrzebny... I wydano na niego koszmarne ilości pieniędzy. Po to, aby politycy jednego mocarstwa mogli pokazać politykom drugiego mocarstwa swoją wyższość. Kosztem ludu rzecz jasna...
IMHO bardzo nietrafiona analogia.
@McGravier: Lot na księżyc był elementem wyścigu zbrojeń, wojny. Zasadny, czy nie przyczynił się do rozwoju technologii, wyczerpał zasoby przeciwnika, potwierdził amerykańską dominację. Zgoda może i buduje, ale nic tak nie przyśpiesza rozwoju jak walka na noże.
@nowayman: Tak czy siak współpracując można dojść do lepszych rezultatów niż przy rywalizacji - smutno mi się robi, kiedy przy tak przełomowym projekcie trzeba sprowadzać się do tej drugiej opcji. Szczególnie, że konkurencja (Ethereum) nie ma takich problemów - tam jest zgrany zespół który wymienia się poglądami i selekcjonuje najlepsze.
@McGravier: Wybacz, ale dla mnie to utopia. Takie coś nie może działać wiecznie. W każdym zespole o zbliżonym potencjale jego członków prędzej, czy później dojdzie do konfliktu, zanegowania czyjegoś przywódctwa - w końcu jesteśmy tylko łysymi małpami. Nie powiem, bardzo mnie zmartwiła zastana sytuacja, zmusiła do wyjścia z nory, odrobienia zaległości (tyle się dzieje, że nie sposób nadążyć), ale teraz już jestem spokojny.

A może ta cała draka to ustawka i