Wpis z mikrobloga

@Andczej okej a czy wystawia mi fv ?
co znaczy, że gwarancja częściowo w PL ?
Te sklepy w pl także dają dwuletnią gwarancję , z tym, że podlegają polskiemu prawu wiec chyba łatwiej wyegzekwować coś niż potem ewentualnie z ibuygo?
@eshape55 To że jeśli jest możliwość to telefon leci do serwisu do Wrocławia, a jeśli nie to do Chin. Ostatnio widać że głównie robi to serwis we Wrocławiu. Problem jest taki że polskie sklepy robią problemy z systemem i gwarancjami, a największy problem to taki że sklep się może zwinąć i tyle widziałeś gwarancję.
@Andczej okej.
Nadal nie wiem czy dostanę fakturę VAT ważna w PL?
Polskie sklepy (np sklep xiaomi) oferują polskie menu - czy to znaczy, że sami wygrywają soft z polskim menu przed sprzedażą ?
@eshape55: sklep w Chinach nie wystawi faktury VAT. Jedynie może zrobić to urząd celny jak wcześniej się do nich zgłosisz. Tylko po co, jak przeważnie przechodzi bez VATu. I dodatkowo jest ubezpieczenie od VAT, żeby go nie płacić.

Gwarancja częściowo realizowana w Polsce oznacza, że to co się da naprawiane jest we Wrocławiu, trudniejsze rzeczy lub z braku części odsyła się do Chin.

Myślę, że łatwiej będzie u Chińczyków wyegzekwować, bo
@Andczej okej.
z ibuygo dostanę sprzęt z softem w języku angielskim ?
Redmi Note 3 PRO MUSI być z pl menu - nie mam innego wyjścia. jak kupie z ibuygo to będę mógł zrobić pl menu ?
@ultek
2. tzn wybraleś opcję gdzie się wykupuje zwrot vat w przypadk gdyby ci w PL ten vat jednak doliczyli i kazali zapłacić ?
3. jaką metodą płatności najlpiej wybrać z PL ?