Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki którzy są w #zwiazki, czy pomiedzy Wami a waszymi połówkami są duże różnice zarobków? Moja dziewczyna lvl26, 3 lata razem, od niedawna ma nową prace w której zarabia prawie 6k netto na rękę a ja (tez lvl26) w swojej robocie wciaz w okolicach 2-2,5k do łapy (firma spedycyjna, zajmuję sie logistyką). I jakos gryzie mnie to, nie chce ulegac stereotypom gdzie 'facet zarabia a kobieta zajmuje sie domem' ale jakos gryzie mnie ta dysproporcja, dobrze nam sie uklada w zwiazku ale czuje niepokoj ze ona teraz sie obraca wsrod korpoznajomych (branza IT), delegacje, eventy pozna kogos lepszego ode mnie. Ona tam sie dobrze czuje, jest #atencja wśród tych programistów itp. Zabrala mnie raz na spotkanie z jej znajomymi z #pracbaza to co drugi typ przyjezdza nową bryką wziętą w leasing i tak sobie konwersują, niby gadka szmatka i tu tak od niechcenia padnie 'a ja to sobie mieszkanie ostatnio kupilem' itp a mnie zżera #zazdro. Co robic, jak tu nie stracic poczucia wlasnej wartosci? Moze poprosic ja zeby mi pozyczyla kase na jakies studia kursy itp.? Moze tez pojsc w branze IT tylko czy dam sobie rade? Nie wiem mirki, czuje #przegryw. Jak Wy sobie radzicie z różnicami z kasą w związkach?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xaxaxa: Czym się przejmować? Jak poleci na kasę i zwiąże się z kimś z tamtego towarzystwa to żadna strata. Boleć pewnie będzie ale to nie była miłość. A jak się kochacie to żaden problem przecież.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
Smiejemy sie, ze jak urodzi to ja zostane z dzieckiem w domu a ona bedzie kontynuowac prace. Oczywiscie to zarty ;)


@c1nu: Dlaczego właściwie tylko żarty? Z punktu widzenia czysto ekonomicznego to bardzo dobre rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: za etat dostajemy ustawowo dokładnie takie same ochłapy tj. niewiele ponad 2 k na rękę, z tym że ja zarabiam więcej, bo mam możliwość robienia dodatkowych godzin, ok 10 tygodniowo, przez co zarabiam nieco więcej od niego (łącznie ok. 3 k). Nie widzę w tym nic złego. On ma więcej czasu, więc może prowadzić dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz