Wpis z mikrobloga

Browar Kormoran - 1na100 Lite Rye APA

Ekstrakt 6,5% wag., alkohol 1% obj.
Data 18.08.2016r.

@dr_gorasul - skoro nie warto leżakować, to otwieram ( )

Wygląd:
Barwa pomarańczowa. Piwo jest mętne, ale nie pływają tu żadne syfy.
Piana średnia, ale szybko redukuje się do małego pierścienia. Utrzymuje się do końca degustacji.
Aromat:
Cytrusowa bomba! Jest grejpfrut i limonka. Po lekkim ogrzaniu trawiaste.
Smak i odczucia:
Nasycenie dość wysokie, dobre na letnie orzeźwienie, musuje przyjemnie po języku. Piwo jest bardzo wytrawne. Niestety, wbrew moim oczekiwaniom, brakuje słodowości, ale za to jest dużo ciała z żyta. W ustach lekko kwaskowe i chlebowe. Goryczka średnia, przyjemna i pasująca do stylu.
Ogólnie:
Piwo robi dobre wrażenie. Świetna alternatywa do okropnych koncerniaków w wersji Free. Aromatu tu nie brakuje. Trochę inne zacieranie (na słodko) i byłoby idealne. Cena też bardzo w porządku, u mnie 4,60zł.

Daję 8/10 ;)

#piwo #craftbeer #browarhipster #pijzwykopem
Pobierz PeterMountain - Browar Kormoran - 1na100 Lite Rye APA

Ekstrakt 6,5% wag., alkohol ...
źródło: comment_xGpLwRjojBJKgTy5zcBAvUnZlXJ2FntI.jpg
  • 6
@dr_gorasul: No właśnie na Rosanke poluję już jakiś czas, ale nigdzie nie mogę dostać :( Warmińskie Rewolucje również mi podeszły, bardzo słodowe i pijalne piwo. Tak jak mówisz - nie trzeba dużo, żeby zrobić dobre piwo. I już mi się znudziły te Double Chocolate Wanilla Whisky Stout Barrel Bourbon Long Aged :D Większość co wychodziła ostatnio to niedoleżakowana, niedorobiona albo z wadami. Teraz na lato Kormoran wygrywa moją piwniczkę ;)