Wpis z mikrobloga

Mirki z #webdev - używa ktoś brackets z tym żywym podglądem? Zacząłem sobie robić jakiś tutorial z bootstrapa, w podglądzie z programu wszystko pięknie ładnie wygląda, a po odpaleniu w przeglądarce "z palca" jest jakiś dramat. Nie łapie kolorów, czcionek i nawet pasek nawigacyjny się rypie w jakiś dziwny sposób - ten podgląd różni się czymś od fizycznego odpalenia w przeglądarce? Miał ktoś tak, czy zwyczajnie coś porypałem z kodem? #brackets
  • 21
@npsr: No tak edytor, edytor - tylko trochę się wnerwiłem, bo czeka mnie żmudne poprawianie tego wszystkiego, a nawet nie wiem co jest źle w takim wypadku :D
@babysteps: brackets, jest spoko a z live podglądu nie korzystam, bo za dużo robię w php wstawek by sobie na takie czary mary pozwolić. Wybierz IDE, które działa u ciebie szybko ma duży support społeczności bo jak jest support będą wtyczki, i tak trzeba wszystkie edytory personalizować wtyczkami co kto używa.
@wafel93: Brackets używa do tego swojego wewnętrznego serwera, więc ścieżki tam pewnie wyglądają inaczej. Ustaw ścieżki relatywne albo odpal sobie jakiś prosty serwer w stylu python -m http.server w głównym katalogu. Najlepiej sprawdź w dev toolsach w zakładce Network, czy znajduje css'y.

Koleś łapie podstawy a ci mu rzucają webpackami, browsersyncami, WebStormem... Kyrie eleison. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wafel93: Widzę że tu offtopic się rozkręcił a nikt Ci nie odpowiedział na pytanie.
Prawdopodobnie źle podlinkowałeś style i grafiki.
Przez podgląd odpalany jest serwer więc twój index.html jest w /index.html
przy normalnym otwarciu przez przeglądarkę zostaje struktura plików więc index jest w np: c:\users\itd\itp\projekt\index.html

Brackets jest świetny, ale nie ma co z nim zaczynać bo za ~miesiąc zamykają Extract które jest jego największą zaletą.
@kuba: Tak. Przy samym HTML i CSS nie widzę żadnej przewagi WebStorma nad zwykłym edytorem jak Brackets czy Atom. Jest ciężki, drogi (no chyba, że chcesz kraść) i odwracałby uwagę od rzeczywistej nauki konfigurowaniem samego środowiska z miliardem opcji. Do dużych projektów JS jak najbardziej, nie do nauki podstaw.

@emtei: Toś mnie teraz człeku zasmucił z tym Extractem... Jak żyć?
@emtei: @kmiasko: Było dokładnie to co powiedzieliście :) odpaliłem na Apachu moim i śmiga, dzięki mości panowie! To jest unikalna cecha w takich tematach aby odpowiedzieć na pytanie, a nie dosrać się IDE lub frameworku ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ten extract co ma być "zamykany" to jak rozumiem właśnie ten świetny ficzer z live podglądem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)