Wpis z mikrobloga

#it #programowanie #informatyka #praca #pracbaza #pracait

Rozglądam się za jakąś pracą w IT (programista) i chciałem zapytać was mirki (część z was pewnie pracuje w IT) - jak wy znaleźliście (albo szukaliście) pracy w IT? Jakieś ciekawsze strony z ogłoszeniami itp.? Przed wyborem czegoś chciałbym się lepiej rozejrzeć i wybrać coś odpowiedniego, a tego teraz masa, więc... jak wy szukacie? :)

  • 18
@AferaZaAfera: powiem tak. Trochę zawaliłeś. Tuż przed wakacjami to najgorszy okres do szukania pracy w IT. Pełno studentów wchodzi na rynek pracy i prawda jest taka, że rekruterzy teraz głównie przesiewają CV i łatwiej odrzucają początkujących. Niemniej jednak, nie rezygnuj. Ale dobrze mówi @FantaZy. Są firmy pośredniczące, które zajmują się rekrutacją do IT. Zrobią Ci profil w swojej bazie a potem będą starali się Ciebie opchnać, któremuś ze swoich klientów.
@moik: jest
@test_user: profil jest, nofluffyjobs przeglądam ale jak na Wrocław dość mało ofert. Zawsze jakiś początek ;)

Poza profilem na na linkedIn jakiś pomysł jak aktywnie szukać nie tracąc za dużo czasu (są tam gdzieś jakieś listy ofert w danym mieście czy coś? czasem dostaję powiadomienia ale zawsze od kilku tych samych firm)

@wacek_1984: @FantaZy: rzucę okiem :)

@ddchavez: dokładnie :)
@AferaZaAfera: Generalnie to oni Cię znajdują po słowach kluczowych, jeśli masz wypełniony profil.

Problem z wyszukaniem ich jest taki, że każdy ma swoją branżę i jak znajdziesz rekrutera kierowców to nie za bardzo Ci to się przyda.

Dla tego pisałem o zaproszeniu mnie do kontaktów, z tego co kojarze możesz przeglądać moje kontakty i zapraszać moich rekruterów:) a mam już ich kilku (w sumie 3 miesiące to niewiele, ale sporo się
Ja pierwszą robotę znalazłem przez ogłoszenie w biurze karier #pw . Myślę, że to spoko opcja, bo i pracodawca ogłaszając się tam szuka raczej początkujących.
@AferaZaAfera: Luxoft, Infusion (jak coś tutaj to się odezwij), REC, Objectivity, Relyon, Hays, SMT

dobrze uzupełniony profil na linkedin i sami się będą zgłaszać ( ͡ ͜ʖ ͡)