Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie: Przysiad ATG z Butt wink czy pół-przysiad bez? Robiłem jakiś czas ATG z dużym butt winkiem i teraz mnie bolą lędźwia. Mój butt wink zaczyna się w momencie kiedy uda są rówoległe do podłogi. #mikrokoksy #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@ethics: przysiad do momentu, az zaczynam tracic naturalna krzywizne kregoslupa. Kiedys tez robilem atg za wszelka cene, podwijala mi sie dupa. Przez to nabawilem sie kontuzji i nie wypadlem z treningu na pol roku. Teraz wole robic plyciej, ale poprawnie technicznie. Najwazniejsze to zaakceptowac mozliwosci swojego organizmu i wsluchiwac sie w sygnaly od niego.
  • Odpowiedz
@ethics: Może pójdź do ogarniętego trenera?:) mi bardzo pomógł, zmieniając rozstaw nóg, rozstaw rąk, położenie sztangi, poprawiając detale w ruchu i podkładając krążki. Może po prostu nie powinieneś robić przysiadów standardową techniką?
  • Odpowiedz
@longfinger1: @Ch-jogromPL: jakbym był trójboistą to pewnie bym zainwestował w trenera ale mi tylko zależy aby dobrze nogi przetrenować a nie aby bić rekordy w ciężarach. Przysiad to tylko jedno z ćwiczeń jakie wykonuję i nie chcę poświęcać całego treningu i życia na ćwiczeniach mobilizacyjnych i ćwiczenia techniki jednego tylko ćwiczenia.
  • Odpowiedz
@ethics: przysiad ponizej kata bez buttwinka- a rownolegle do tego praca nad mobilnoscia i stabilnoscia

ATG nie jest dla kazdego

buttwink przy siadzie bez obciazenia to normalny naturalny objaw
  • Odpowiedz
@ethics: Tak myślałem. Ogólnie przysiady dla wysokich osób są ciężkie do ogarnięcia, bo wysokie osoby przez wzrost składają się trochę tak jak scyzoryk, dochodzą do tego przykurcze dwójek i lędźwi i słaba dźwignia siłowa. Kurduple mają tutaj dużą przewagę, chociaż i u nich są pewne wady, ale nie tak widoczne jak u wysokich osób.
Ogólnie jak nie trenujesz dwu albo trójboju to przysiad nie jest Ci do czegokolwiek potrzebny.

Ciężko jest doradzać komuś przez internet, jeżeli chodzi o dietę spoko, jeżeli chodzi o technikę to jest już mega ciężko. Nie wiem jak siadasz, ale podejrzewam, że jest tak jak napisałem Ci wyżej, wzrost jest główną przyczyną + pewnie są jakieś wady w technice, ale to idzie szybciej skorygować, wzrostu się nie pozbędziesz.
Jedyne co mi do głowy przychodzi to:
- próbować
  • Odpowiedz