Wpis z mikrobloga

Jesteś wciąż zmęczony, niewyspany, senny, pomimo tego, że śpisz 8 - 10 godzin na dobę? Czujesz się jak na "kacu" choć nie wypiłeś ani grama alkoholu? Weź udział w ankiecie.

Uwaga, medyczna ankieta dla mirków zmagających się z przewlekłym zmęczeniem!
Nie chodzi jednak o zwykłe zmęczenie, lecz zmęczenie, które utrzymuje się od wielu tygodni i nie opuszcza was nawet po wypoczynku; chroniczne, przewlekłe zmęczenie związanie z zaburzeniem funkcji kognitywnych(poznawczych).

Bardzo proszę o odpowiedź osób u których występują co najmniej 4 objawy zgodne z wytycznymi CDC - zwłaszcza osoby o których poniższe objawy utrzymują się powyżej 3 miesięcy.

- przewlekłe zmęczenie fizyczne i psychiczne, które nie ustępuje po wypoczynku

- zaburzenia snu

- problemy z pamięcią i koncentracją

- bóle mięśni, stawów

- zmęczenie/złe samopoczucie po wysiłku fizycznym utrzymujące się powyżej 24 godzin

- bolesne/powiększone węzły chłonne (zwłaszcza szyjne)

- "mgła umysłowa"

- zawroty głowy/zaburzenia równowagi

- stany depresyjne, zaburzenia nastroju

- ból oczu, nadwrażliwość na światło

- alergie/nadwrażliwość na chemikalia, niektóre pokarmy, alkohol, leki

- IBS (zespól jelita wrażliwego)

- ból gardła, stany podgorączkowe, nocne poty


#cfs #zdrowie #medycyna #ankieta #choroby #kiciochpyta
u.....r - Jesteś wciąż zmęczony, niewyspany, senny, pomimo tego, że śpisz 8 - 10 godz...

źródło: comment_3QOyDPNN1KmfwDjNiMvLGOwnJzqbvLun.jpg

Pobierz

Czy występują u Ciebie co najmniej 4 z powyższych objawów?

  • Tak, co najmniej 4 od ponad 3 miesięcy 16.3% (8)
  • Tak, co najmniej 4 od ponad 6 miesięcy 24.5% (12)
  • Tak, co najmniej 6 od ponad 6 miesięcy 24.5% (12)
  • Tak, co najmniej 10 objawów lub więcej od ponad 6 miesięcy 14.3% (7)
  • Nie, może czasem 2 -do 3 objawów, które ustępują, generalnie czuję się dobrze 20.4% (10)

Oddanych głosów: 49

  • 10
@Qontrol: spoko, ludzie z depresją słyszą, że wszystko siedzi ich w głowie i wszystko jest kwestią nastawienia. Pamiętaj, że ludzie wiedzą najlepiej ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja też kiedyś od byłego szefa słyszałam, że jak mi wiecznie zimno, to mam się ruszać ;_;