Wpis z mikrobloga

Wchodzę sobie czasem na fronda.pl
Niestety tylko żeby nakarmić raka mojego raka, którego dostałem od wykop.pl
Dawno, dawno temu, kiedy Fronda kojarzyła mi się raczej z pismem niż z portalem mogłem sobie poczytać świeże i interesujące artykuły naznaczone katolicyzmem. Stąd w logo Frondy święty Michał, który #!$%@? diabła kluczem a w tytule mamy "pismo poświęcone". Na głównej stronie przewijały się prośby o modlitwę od różnych ludzi razem z intencjami a katolicy poważnie traktujący swoją religię dostawali poważne teksty z pogranicza teologii i socjologii. Język starej Frondy to był język dzisiejszych Pressji czy Polityki Narodowej. To był język młodej, centrowej, katolickiej inteligencji.
Dzisiaj wchodzę na fronda.pl i podrzucam wam pierwsze artykuły, które można tam przeczytać:
1. Kapsaicyna zabija komórki rakowe - JEDZ CODZIENNIE!
2. KODziarze ruszyli na miasto i już zaatakowali rząd...
3. Rozwód jest najgorszą krzywdą, jaką możecie wyrządzić..
4. Polska musi pozostać suwerenna ! (zdjęcie Kaczyńskiego sugeruje mi, że to wypisy z jego przemówienia)
5. BRUTALNA PRAWDA: ksiądz o fali uchodźców w Europie
6. Prof. Chodakiewicz: Europie zagraża podbój przez islam
7. Premier Jan Olszewski po 24 latach od Nocnej Zmiany: 4 czerwca świętem straconych okazji dla całego narodu
8. Czy cela z widokiem na złoto Amber Gold czeka na Donalda Tuska?
9. Jarosław Kaczyński dziękuje Agnieszce Holland za szczerość: Nie będzie, jak było, bo Polacy mają prawo do zmiany!
10. Ks. Grzegorz Michalczyk dla Frondy: Czczenie tradycyjnych form bez życia treścią kultu Serca Jezusa to wyraz bluźnierstwa
11. Histeria byłych prezydentów: Brońmy Europy!
12. Gross kłamie - To Niemcy wymordowali Żydów w Jedwabnem
13. V kolumna Putina nadaje: G.Braun: Polsce zagraża USA
14. Czy powrót Sawczenko ma namieszać w polityce?
15. Prezydent i prezes PiS na premierze książki Frondy o Lechu Kaczyńskim

pozwoliłem sobie zaznaczyć artykuły, które odnoszą się bezpośrednio do katolicyzmu.
#!$%@?.
Mać.
Jeśli myślicie, że wybrałem tendencyjnie to wejdźcie na frondę i poszukajcie sami. Katolik nie ma tam czego szukać. Lepiej sobie wejść na stronę Gościa Niedzielnego.
Apeluję przy okazji żeby nie łączyć portalu fronda.pl z prawicą bo to mnie obraża. Ta strona jest biuletynem partyjnym w rodzaju niezależna.pl z tą tylko różnicą, że portal Sakiewicza ma więcej RiGCzu i nie pozwala sobie na aż takie pałkarstwo polityczne. Serio. Myślę, że jeśli Niezależna jest pisowską Wyborczą to Fronda jest pisowskim Faktem.

#fronda
#buldupy
#gorzkiezale

edit: a, zapomniałem - mam szczerą nadzieję, że goście opisani przez Frondę w ramach cyklu "V kolumna Putina" znajdą trochę czasu by puścić z torbami ten lewicowo - chrześcijański portal w ramach powództwa cywilnego.
  • 3