Wpis z mikrobloga

Znajoma zrobiła sobie dziś tatuaż nad cyckiem po stronie serca - widoczny przy jakimkolwiek dekolcie, który teraz założy. Oczywiście wiadomka, że #!$%@?ć społeczne konwenanse, każdy jest kowalem swojego losu, a w życiu trzeba robić to na co się ma ochotę, ale jestem ciekawy jaka będzie jej mina, kiedy nie przyjmą jej do wymarzonej pracy (która jeszcze przed nią) z powodu tatuażu ;)
Jedna rzecz mnie zwłaszcza zastanowiła w tej sprawie - typiarka ma skłonności depresyjne, leczyła się u specjalisty, a to nie jest jej pierwszy tatuaż. Jako człowiek renesansu zacząłem więc szperać w necie po badaniach szukając jakiejś korelacji pomiędzy jednym i drugim i znalazłem kilka ciekawych wyników:

The adolescents with tattooing and body piercing were found to have a higher frequency of alcohol and drug use, smoking, going to bars/night clubs and lower school grades when compared to those without tattooing and body piercing. Externalizing problems, mainly delinquent and aggressive behaviours were more prominent in the adolescents with tattooing and body piercing. Tattooing and body piercing in adolescents may be indicative of mental health risks.


LINK

Evidence of a relationship between tattoos and psychiatric disorders comes from studies of psychiatric pathology in tattooed individuals in non-psychiatric settings and of tattooed psychiatric populations. Both types of study report higher rates of alcoholism, drug misuse, impulsivity, risk-taking behaviour and personality disorders in both men and women. These individuals are also more likely to have a history of self-harm, possibly as a result of a disordered personality and increased impulsivity.

The prevalence of tattoos in psychiatric populations is higher than in general populations and ranges from 15 to 39%.

Individuals with personality disorder are more likely to have multiple and visible tattoos when compared with patients with schizophrenia (Gittleson 1969), and there appears to be some association between the number of tattoos and presence of a personality disorder. Measey (1972) reported 82% prevalence of personality disorder in individuals with 16 or more tattoos.

Tattooed individuals have higher rates of drug misuse and dependence (Buhrich 1982; Williams 1998).


LINK

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#psychologia #tatuaze #bedziegownoburzaczyniebedzie
  • 15
  • Odpowiedz
@starface: #!$%@?ć buldupiasty wpis z powodu zwykłego tatuażu koleżanki XDDDDD jak będzie szła na rozmowe kwalifikacyjną to zakryje tatuaż, jeśli jest dobra w swoim fachu to przyjmą ją nawet bez względu na tatuaż.
  • Odpowiedz
@starface: Różnie. Zależy od miejsca pracy, ale niektórzy akceptują tatuaże ale na czas pracy proszą o ich zakrycie. Jak się decyduje ktoś na tatuaż to #!$%@? trzeba myśleć nad przyszłymi ewentualnymi konsekwencjami.
  • Odpowiedz
@starface: jeśli to będzie problem to założy bardziej zakrytą bluzkę/koszulę i po sprawie. sama mam niemałych rozmiarów tatuaż, który da się zakryć na podobnym patencie,. Wyluzuj.
  • Odpowiedz
@starface nie wiem co gorsze tautaz na cycku czy tacy dobrzy znajomi jak ty, szukajacy byle powodu zeby sobie pouzywac, bo he he tatuaz zrobila pacz bozenko niedba o siebie pracy nie znajdzie I na pewno alkoholiczka I zlodziejka
  • Odpowiedz