Wpis z mikrobloga

Mirki czy coś warta taka męska kurteczka do biegania z #biedronka.Byłem oglądać jest cieniutka fajna na deszczyk i właśnie zastanawiam się nad kupnem.Może ktoś gdzieś trafił na jakiś test czy recenzje? #bieganie #biegajzwykopem #zakupy


@grekzorba: nie rozumiem po co kupować kurtkę do biegania. Przecież jak to założysz na siebie to się ukisisz we własnym pocie... Rozumiem gdyby miało być +1, jesień i napierdzielało zimnym deszczem - ale serio, lepiej sobie
  • Odpowiedz
@enron: a jak się ubierasz na bieganie w deszczu? też się zastanawiałam nad taką kurtką, ale może jest jakieś lepsze wyjście.


@sen_olimpii: generalnie to najchętniej unikam biegania w deszczu, bo o ile wytrzymam upał/mróz, to strasznie mnie irytuje chlupanie w butach :) Tak więc jak jest rzęsisty deszcz to olewam bieganie.
Ale jeśli jest lekki kapuśniaczek - to po prostu wybiegam w standardowych ciuchach, tak jakby go nie było, bo
  • Odpowiedz
@walter21: to taka biedronkowa przed wiatrem nie ochroni a dodatkowo zagotuje. Zresztą - tak jak pisałem: próbowałem korzystać (właśnie ze względu na wiatr) i efekty były opłakane. Może gdyby była z goretexu o hiper-parametrach to by było jak należy (czyli blokada wiatru i deszczu przy równocześnie idealnym odparowywaniu potu), ale wtedy to kwota by pewnie była 4cyfrowa (przed przecinkiem :)
  • Odpowiedz
@enron: @damian_co_dalej: dla zwyklego biegacza taka kurteczka to w sumie ni to wiatrowka, ni deszczowka parowka ( ) A zazwyczaj to ostatnie wlasnie.
Przy wiekszym deszczu i tak jest sie mokrym, bo co z tego ze material nei przepusci, jest na tyle cienki ze wystarczy dotknac material od wew i wilgoc przechodzi na cialo albo pierwsza warstwe.
Niektore z tanich kurtek maja wywietrzniki, system podwojnego
  • Odpowiedz