Wpis z mikrobloga

@Kiziak: Z tym "wybitnie agresywne" to może chodzi np. o turystów? Jednak w Polsce są inne warunki "powierzchniowe", wszystko jest blisko ludzi. A co do reszty pogrubionego zdania to wynika to z tego, że żubry były odtwarzane z zaledwie kilku osobników- mają bardzo małą różnorodność genetyczną, a co za tym idzie są podatne na epidemie, więc odstrzeliwuje się nawet całe stado jak wykryto gruźlicę, oraz postuluje się odstrzał starych, jako bardziej
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: W przypadku nosorożców "wybitnie agresywny" odnosi się raczej do innych samców. Tak jak ktoś wyżej napisał- stary, bez możliwości reprodukcyjnych samiec broni swej pozycji w stadzie zabijając młode samce. Jest to nieszczególnie pożądane w przypadku chęci odtworzenia gatunku. Lepiej więc unieszkodliwić tego jednego, z którego stado i tak nie będzie miało korzyści niż dopuścić, żeby powybijał młode, w pełni zdolne do reprodukcji. Oczywiście można by go oddać do zoo, ale
  • Odpowiedz
@Kiziak: No dobra, ale po 1. skąd informacja, że w ogóle występuje takie zjawisko, że nie ma możliwości reprodukcji, a jest agresywny? i po 2. że to jest rzeczywiście szkodliwe dla gatunku (oczywiście jako skrót myślowy, bo NIE MOŻE BYĆ coś co jest naturalne, ale na skutek sztucznego zmniejszenia populacji mogło się stać).
W końcu nosorożce nawet nie żyją stadnie...

Bo ja już różne ordynarne w swej tępocie pomysły widziałem wśród
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek:

It was said to be too old to sire offspring but jealously guarded cows in the herd, preventing them from breeding with younger males. “He’s killed a couple of calves, a couple of cows and a breeding bull,” said Carter, executive director of the Dallas Safari Club, a group that advocates wildlife conservation through hunting. “He’s not contributing to the habitat; he’s just existing there.”


Źródło
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: Nie chce mi się dalej szukać źródeł, mogę Cię jedynie zapewnić, ze agresywne samce zdarzają się zarówno wśród chomików jak i u bydła. Najczęściej po tym jak samica zachodzi w ciążę/rodzi odseparowuje się samca od młodych właśnie ze względu na to żeby ich nie zeżarł. Wśród lwów kiedy następuje zmiana przywódcy stada, nowy zagryza potomstwo poprzednika (co w ogóle prowadzi do natychmiastowej rui u samic... takie to podniecające... :P). Wśród
  • Odpowiedz
@Kiziak: No oczywiście, że są agresywne, bo jest konkurencja między samcami. Ale informacja, że jest jakimś seryjnym zabójcą i blokuje samice, bo jest bezpłodny są wyssane z palca zapewne. A słyszałaś, żeby ktoś zabijał te lwy w takim wypadku? Nie, bo tak to funkcjonuje w tym gatunku i działania ochronne powinny polegać na walce z kłusownictwem i zapewnieniu odpowiednio dużych odpowiednich siedlisk.

No tak to już jest w takich sprawach. Ludzie,
  • Odpowiedz