Wpis z mikrobloga

@bratbarabasza:

Wiesz czym jest regulacja populacji?

Typowe #!$%@? myśliwego, na sto procent jest potrzeba regulacji populacji żeby się przez przypadek za bardzo nie rozpanoszyła w przypadku nosorożców.

Wiesz jakie sa skutki braku naturalnych drapieznikow?

Natura sama potrafi o siebie zadbać, zwłaszcza jeśli jacyś myśliwi z niedoborami w spodniach postanowili strzelać do drapieżników.

Gardze takimi jak Ty na pograniczu spluniecia w ryj.

Strzelałabym do myśliwych, szczególnie do tych którzy myślą że jak
Nie wiem czy wiecie, ale dzięki takim polowaniom kraje afrykańskie mają środki na walkę z kłusownikami, a do tego potrzeba czasem małych armii. Gdzieś nawet czytałem, że zwierzęta czują to podświadomie i uciekają do takich miejsc z rezerwatów gdzie łatwiej jest im wyrwać kulkę niż w miejscu gdzie jest na nich możliwe polowanie. Poza tym sztuki do odstrzału są do tego selekcjonowane.
Ci panowie na tym zdjęciu wiecej tym samym dla ochronny
@motorzysta_jarek_syn_lecha:

serio? ty serio nie kumasz, ze polowanie moze byc pasja? a potem jest #boldupy ze prawdziwych facetow juz nie ma. teraz to wszyscy w gierki graja

Serio? Ty serio nie kumasz że grabieże i gwałty to może być pasja? a potem #boldupy ze prawdziwych facetów już nie ma. Zabijanie zwierząt dla własnej przyjemności(?) to podludzizm. Trzeba mieć zdrowe niedobory w mózgu żeby coś takiego robić i jeszcze bronić.
@bratbarabasza:
@bratbarabasza: Również polecam, akurat co do ochrony środowiska mam wiedzę nie z forów dla myśliwych, ale z uczelni, gdzie jest ona na pewno bardziej neutralna niż ta którą zdobywa się od janusza z wąsem w kapeluszu z piórkiem który jest myśliwym od 30 lat.
@Zgagulec: a trofea?

akurat co do ochrony środowiska mam wiedzę nie z forów dla myśliwych, ale z uczelni, gdzie jest ona na pewno bardziej neutralna niż ta którą zdobywa się od janusza z wąsem w kapeluszu z piórkiem który jest myśliwym od 30 lat.


nadal nie rozumiesz czemu mieli pozwolenia na odstrzelenie tego nosorozca? nie kumasz, ze czasem jedynym sposobem na przedluzenie gatunku jest zabijanie "zlych" osobnikow?
@motorzysta_jarek_syn_lecha: Nie ponieważ jak zwykle potem okazuje się, że są ogrody zoologiczne które są w stanie odkupić chore osobniki. Parki narodowe traktują sprzedawanie pozwoleń na odstrzał nosorożców jako sposób na zarobek, czym samym same pod siebie kopią dołki o czym trąbią organizacje zajmujące się ochroną środowiska od lat. Zamiast zwiększać liczebność gatunku, to ją zmniejszają, a motywem są pieniądze.
Już nie mówiąc że nie wiemy czy zdjęcie pochodzi z 'legalnego' odstrzału
@ludu-moj-ludu:

Wiesz czym jest regulacja populacji?

Wiesz jakie sa skutki braku naturalnych drapieznikow?

Gardze takimi jak Ty na pograniczu spluniecia w ryj.


@bratbarabasza: > @Vitane:

poczytajcie sobie co taki stary samiec alfa nosorozca robi z mlodymi samcami.

Ale oczywiscie mirki piwniczne wiedza lepiej i smierc jednego starego #!$%@? jest okropna. Nie wazne ze pewnie #!$%@? z 20 mlodych samcow i jest zagrozeniem dla gatunku.

Placzmy, hejtujmy mysliwych, zyjmy w