Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem papiery z ubezpieczalni w Polsce i obecnie zamiast 3 lat NCB mam aż 5.

Przebywam obecnie w UK. Najpierw obecny ubezpieczyciel zaoferował za reneval 900 GBP. Sprawdziłem na porównywarkach - inni dawali 700, zadzwoniłem, stargowałem na 650 GBP (mając 3 lata NCB). Udało mi się załatwić papiery z ubezpieczalni w Polsce, potwierdzające dodatkowy NCB. Obecnie mam 5 lat NCB.

Wysłałem zapytanie odnośnie warunków i wyceny do kilku ubezpieczycieli. Ciekaw jestem ile uda mi się wynegocjować. Tutaj w UK to trzeba przede wszystkim negocjować i nie dać się dymać.

#ubezpieczenia #uk
  • 12
@ChmuraCch: Aygo 1.0, wlasnie mija mi pierwszy rok. Wlasnie podczas tego pierwszego roku zmienilem samochod, wczesniej mialem Pande 1.1 - wyliczyli mi wszystko i doplacilem 16 funtow za zmiane samochodu - nie moglem sie targowac, ze silnik mniejszy, ze samochod nowszy itp, bo musialem kontynuowac ubezpieczenie. Teraz jeszcze kilka dni mam otwarta furtke. 4 lata mam NCB z Polski + rok wkrotce w UK, co daje 5 ;)
@smieszekzagranico: Zrobiłem teraz quote na Aviva - za comprehensive zycza sobie 540 funtow + motor legal cover (ktore chce) bedzie cos rzedu 580 funtow. To wszystko przy 5 letnim NCB. Chore ceny, nieprawdaz?

Dzwonilem wczoraj do Elephant, wyslalem im mailem to potwierdzenie o NCB i oczywiscie przez telefon powiedzialem im ze Admiral chce ode mnie 400 z hakiem, ciekaw jestem ile ostatecznie zaoferuja. Dodam, ze chce placic za rok z gory,
@oldskul Ja tez zawsze place z gory za caly rok.Teraz mam w Direct Line za 3 rok zaplacilem 330.Nie mam legal cover.Ceny z dupy...ale moga byc zdecydowanie wyzsze.Brytyjskie prawo jazdy moze nieco obnizyc.Wysokosc oplaty zalezy tez bardzo od miejsca zamieszkania i od Twojego wieku:)
@oldskul: NCB to są lata bezszkodowej jazdy? Jaki papier wystawił Ci polski ubezpieczyciel? Zwykła historia przebiegu ubezpieczenia (po polsku), którą potem tłumaczyłeś na angielski?