Wpis z mikrobloga

Wredne jędze/Las Brujas de Zugarramurdi 2013

Po średnio udanym napadzie bandyci znajdują schronienie w przybytku prowadzonym przez wiedźmy.

Czarna, porąbana komedia z ewidentnym pociskiem na #logikarozowychpaskow . I to jeszcze w reżyserii twórcy Perdita Durango, choć już nie tak absurdalne i poryte.xD Raczej nie na pierwszą randkę i raczej nie dla osób, którym od słowa seksizm puszczają hemoroidy. Zabawnie, obrzydliwie i krwawo.
Dla filmowych tygrysów. 7/10

Yakuza: Apocalypse/Yakuza: Apokalipsa 2015

Kolejna jazda po bandzie od Takashiego Miike (Ichi the Killer). Wampiry z Yakuzy, pluszowe gigantyczne żaby ziejące ogniem, zakon łowców wampirów niczym z anime dla nastolatków i srogi #!$%@?, czyli jeszcze jedna przejażdżka wgłąb wyobraźni tego szurniętego reżysera. Przednia zabawa.
Dla filmowych tygrysów. 7/10

Wielki sen/Big Sleep 1978

Nie bardzo rozumiem, dlaczego powstał ten film. Czy był próbą odświeżenia wizerunku, a może zmierzenia się z legendą? Przeniesienie Marlowe'a do Londynu to igranie z ogniem. Z jednej strony wszystko gra: dobry scenariusz, fenomenalna muzyka i dobre aktorstwo, chociaż Mitchum jako PM w "Żegnaj, laleczko" jest dużo lepszy. Z drugiej: #!$%@?, Londyn? Z trzeciej: porównując do oryginału z Bogartem i Bacall... nie ma czego porównywać. "Wielki sen" z 1946 wręcz ociekał klimatem Los Angeles tamtych lat, a para głównych bohaterów, między którymi aż iskrzy, zagrała oskarowo. Tu miałem wrażenie, że tylko Mitchum oddaje ducha książki.
5/10

Kill Command 2016

Dog Soldiers w wersji sci-fi. Po trailerach liczyłem na dużo więcej. Przez pół filmu nic się nie dzieje, poza celebrowaniem chodzenia po lesie i znajdywaniem śladów. Potem wyjaśnienie "tajemnicy" i trochę strzelania. To wszystko w rytmie nijakiej elektronicznej przygrywki, bez polotu, bez humoru... powaga z kijem w dupie. Jedyne co odstaje od normy to design "potworków" - ładne i ciekawe. Może będzie część druga i tym razem zatrudnią bardziej profesjonalną ekipę.
5/10

Asterix i Obelix w służbie Jej Królewskiej Mości 2012
Bez komentarza. 1/10

@Duke_Nukem @tubbs Dwa pierwsze możecie oglądać w ciemno. :)

#film #ogladajzwykopem #horror #kinoazjatyckie #neonoir
  • 12
@sejsmita: Oglądałeś może "Hiszpański cyrk", reżysera od jędz? Ja planowałem od tego zacząć z jego filmami, czekają na to jak będę miał nastrój na takie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miike widziałem tylko wspomnianego wcześniej Ichi, oraz Grę wstępną, muszę przyznać, że gość ma wyobraźnie i nie idzie na kompromis. Utknąłem gdzieś w połowie Dead or Alive (mocno średniego, przynajmniej do momentu gdzie skończyłem) i jakoś nie
@Duke_Nukem:
Álex de la Iglesia widziałem tylko Perditę Durango - odjazd. Również zamierzam zapoznać się resztą jego dorobku - facet jest pozytywnie zakręcony. :)
Miikego widziałem ok. 10 filmów. Z nim jest o tyle problem, że kręci kilka filmów rocznie i raczej nie są to dobre filmy, ale jak już trafi... wtedy człowiek się zbiera z ziemi. Faktycznie lista by się przydała.

U mnie też posucha z horrorami. Od czasu genialnego
@sejsmita: W Absentii po prostu nagromadziło się dużo rzeczy których przeważnie nie lubię w horrorach.
Lubię jak atmosfera gęstnieje i rozkręca się jatka, a nie odwrotnie. :) Najlepsze sceny były na samym początku filmu, z minuty na minutę coraz gorzej. O ile początek jakoś jeszcze ruszał, to wydaje się jakby później zabrakło pomysłu na całą resztę i ciekawe zakończenie.
Niepotrzebne wstawki historyczne.
(Nadmierne) machanie kamerą. Słabe aktorstwo. Chociaż biorę poprawkę na
@Duke_Nukem: Budżet mieli mikroskopijny, 70 tys. $, i to częściowo mnie zachwyca, że mimo takich groszy zrobili taki film. Jeśli dobrze pamiętam z "tymi miejscami", to jak piszesz miało swoje historyczne wyjaśnienie, ale generalnie sprowadzało się do stwierdzenie, że takie miejsca po prostu są, niekoniecznie w formie tuneli, ale w ogóle - złe miejsca. To mi się bardzo podobało, czasami wyjaśnienia są zbędne. Między innymi za to uwielbiam "Autostopowicza" 1982 -
@sejsmita: Właśnie chodzi o te wyjaśnienia. Były tak głupie, że mogliby sobie je darować.
Budżet brałem pod uwagę, nie on jest problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może to tylko mój dziwny gust, mam tak z niektórymi filmami, które dla większości są dobre. Po prostu mi nie podeszła ta produkcja i tyle :)
Autostopowicz to chyba bardziej o seryjnym mordercy? Nie przypominam sobie jakoś szczegółów, ale wydaje mi
@Duke_Nukem: Nie twierdzę, że jest jakiś super. Po prostu dobrze mi się oglądało. Możliwe że coś pokręciłem, zapamiętałem inaczej niż było.

Autostopowicza gorąco polecam. Hauer w tym filmie gra na poziomie Roya Batty'ego. Może trochę przesadzam, bo uwielbiam ten film prawie tak samo jak "Coś". Najlepszy film drogi z mordercą i jeden z najlepszych psycholi w historii kina. Jestem świadom kilku wad jakie ma, ale mimo to daję 10 bez wyrzutów
@sejsmita:

Najlepszy film drogi z mordercą i jeden z najlepszych psycholi w historii kina

Dlatego mam wrażenie, że już go oglądałem, chociaż nie pamiętam. Pewnie znowu po paru scenach się przypomni. Tak czy inaczej niedługo się za niego wezmę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Duke_Nukem: @sejsmita: o wreszcie dyskusja filmowa, w którą się chętnie włączę :D

Ja lubię dziwaczne filmy a im bardziej odjechany pomysł tym lepiej, ale nie każdy reżyser (i scenarzysta) potrafi utrzymać taki sam poziom od początku do końca. Wiedźmy widziałam. Początek świetny, później coraz słabiej a końcówka już nudziła. I jakoś nie przepadam za Casasem. Mam wrażenie, że co nie wybiorę sobie hiszpański film to on tam gra a nie
@KasiekNav: Moim zdaniem, Brujas się właśnie rozkręca z czasem, im dalej tym więcej makabry, a mamuśka w jaskini to był miód. No i ręka z kibla. LOL. xD

Od Miikego chyba nie ma sensu oglądać wszystkiego. Z taką opinią spotkałem się wiele razy, niech inni się przebijają i znakują co lepsze. :)

Co do poleconych: 46-okunen no ko i Smuggler lądują na liście, a The Piper ląduje na liście z wysokim
@sejsmita: Izo już mam na liście, ale mam wrażenie, że to jeden z tych filmów który może być albo bardzo dobry albo wręcz przeciwnie, więc czeka trochę dalej na liście

jakiś czas temu oglądałam Detektyw Nocnych Koszmarów
http://www.filmweb.pl/film/Detektyw+nocnych+koszmar%C3%B3w-2006-365948
genialny pomysł ale film jakoś się do końca nie udał
chciałabym zobaczyć ten scenariusz w reżyserii Miike

jeszcze dodam Survive Style 5 +
http://www.filmweb.pl/film/Jazda+bez+trzymanki-2004-204248
ale to już pewnie znasz

jakoś nie wiem
początek
@KasiekNav: Jednak się nie myliłem z Twoją znajomością "ciekawych" filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejne produkcje dodane do listy. Właściwie mógłbym napisać to samo co @sejsmita: "46-okunen no ko i Smuggler lądują na liście, a The Piper ląduje na liście z wysokim priorytetem. Damy... się nie podejmę heheę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już kiedyś pisałaś chyba o Survival Syle, więc sprawdziłem. Okazało
@Duke_Nukem: nie wiem czemu się tak boicie Damy z Seulu :D
normalny film akcji, gangsterka, policjanci, knucie, intrygi itd. a w tle wątek transgenderowy
gość raptem dwa razy się przebiera za kobietę a raz wiele osób przy tym umiera :D
no ale co tam komu pasuje

też czasami muszę się co raz wrzucić na ruszt coś innego, dla resetu, żeby "kubki smakowe oczyścić", że takiej kulinarnej metafory użyje
a teraz naszło