Wpis z mikrobloga

Skończyłem czytać dwa dzieła Camusa : Obcy oraz Upadek. Książki obie świetne, inteligentna lektura, pełna filozofii, dotykająca czytelnika a niezwykle przyjemna. Camus potrafił sprawić aby czytelnik po lekturze jego dzieł, zaczął rozmyślać nad własnym życiem. Tak było ze mną po lekturze Upadku. Gorąco polecam, a sam zabieram się za Dżumę, którą już kiedyś czytałem i za dokończenie lektury Roku 1984.

#literatura #ksiazki #camus #filozofia #egzystencjalizm #czytanie
wujeklistonosza - Skończyłem czytać dwa dzieła Camusa : Obcy oraz Upadek. Książki obi...

źródło: comment_eIOJ0jV8DY2TDutwDb9QJuEHnn5nEada.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza: "Obcy" dał mi po mordzie, dosłownie. I jednocześnie zakochałam się w tej książce, choć zafundowała mi jeden z najcięższych książkowych kaców. ;) Również niedługo muszę zabrać się za "Dżumę" i zahaczyć jeszcze o "Eseje"...
  • Odpowiedz
@MissCthulhu: W "Dżumie" niech Cię nie odstraszy pierwsze 30 stron, gdzie są bardzo realistyczne opisy przebiegu choroby i wszystkiego, co się dzieje. Ale potem.. im dalej w las, tym ciekawiej się czyta, jeśli nie rzygniesz na początku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wiedro: wtedy namiętnie czytywałam poezję i różne 'dziwne' książki, ale wiesz, że za Camusa wzięłam się stosunkowo niedawno? No czasami tak bywa. ;) Cieszę się, że mam jeszcze tyle do odkrycia.
  • Odpowiedz
@wiedro: oj, nie musisz mi tego tłumaczyć. Całe życie (no dobra, w kołysce nie czytałam) byłam molem książkowym, tylko po prostu sięgałam po skrajnie różne gatunki. A najlepiej umiejętnie je łączyć, ale musiałam się tego najpierw nauczyć. :)
  • Odpowiedz