Wpis z mikrobloga

Wypożyczony z Chelsea Thibaut Courtois zdobył Trofeo Zamora. To nagroda przyznawana dla bramkarza, który miał najniższą średnią straconych goli w sezonie Primera Division. 21-letni Belg jest najmłodszym triumfatorem w historii. Thibaut Courtois puścił w La Liga zaledwie 29 goli (średnio 0,78 na spotkanie) i aż 20 razy zachowywał czyste konto, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Równie świetnie wiedzie mu się w reprezentacji Belgii. Podstawowy bramkarz Czerwonych Diabłów w 6 eliminacyjnych meczach puścił tylko 1 gola i aż 5 razy zachowywał czyste konto. Nadal nie wiadomo, czy utalentowany golkiper w przyszłym sezonie nadal będzie bronił barw Atletico Madryt.


#pilkanozna #laliga
  • 11
@RafiRK: absolutna czołówka bramkarzy na ten moment. Kto wie, czy nie był najlepszym bramkarzem ogólnie w minionym sezonie.

Sam Thibaut mówi, że woli zostać w Atleti niż grzać ławkę w Chelsea.
@Vojtazzz: Rok bardziej łamliwy, ale sam wiesz jak to jest na tej pozycji. Tym bardziej, że Cech ze współcześnie grających najbardziej wpisuje mi się w szablon VdS. Nie zazdroszczę Chelsea (a może tak), nadmiar na pozycji GK to udręka. Proponuję potrzymać kolegę w AM jeszcze rok, a potem opchnąć do Barcy albo PSG za +20mln, bo alternatywa w oddawaniu Cecha za grosze nie wydaje mi się mądra.
@footix: Będzie naprawdę ciężko coś wymyślić, ale myślę że za rok będziemy dużo mądrzejsi. Potem kolejny sezon pod znakiem "rywalizacja o miejsce w bramce" i pach, Cech będzie miał 33 lata. Ja wiem że niedużo jak na bramkarza, ale może zgodzi się na oddanie pierwszych skrzypiec młodzikowi, jak swego czasu Cudicini, który również niegdyś zgodził się być najlepszym rezerwowym bramkarzem ligi będąc już w zasadzie legendą klubu. Ja wiem że Cech