Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam taki głupi nawyk. Może nie tyle co nawyk,a tik nerwowy. Otóż kiedy się czymś stresuję,boję się czegoś obgryzam od wewnątrz policzki,czasem też wargi,bywa,że przegryzam je aż do krwi,zostają mi później takie jakby białe ślady. Mam tak od dobrych kilku lat,kiedyś obgryzałam paznokcie,ale na szczęście tego nawyku się pozbyłam... Ale to gryzienie warg,policzków,wyglądam wtedy naprawdę jak idiotka kiedy tak "kręcę mordą". Nie potrafię się tego oduczyć,robię to już mimowolnie. Wiem,że robię sobie tym krzywdę,ale nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić. Może ktoś z Was też miał taki tik i z czasem się od niego uwolnił. Staje się już to dla mnie uciążliwe i nie wiem co mam z tym zrobić :((

#kiciochpyta #pytanie #problem #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Solitary_Man
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Też tak miałem. Obgryzałem głównie wargi, później na ustach miałem taką pogrubioną, postrzępioną skórę. Zacząłem na to zwracać uwagę i się powstrzymywać aż w końcu się udało i tego nie robię, a usta są już od dawna normalne. Nie masz innego wyjścia jak po prostu pilnować się i przestać to robić.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa: też to mam i to od wielu lat. od momentu jak plukam jame ustną plynem to widze ze nie obgryzam, nie wiem czy ci to pomoze ale sprobuj po umyciu przeplukac jakims mocniejszym plynem(np oral-b bez alkoholu)?

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja miałem tak, że gryzłem sobie palce. Zazwyczaj w miejscu zgięcia lub między nim a dłonią. Mam od tego dość zgrubioną skórę i mało estetycznie to wygląda. Czasami też zdarzało gryźć kołnierz bluzy lub koszulki. Robiłem tak, gdy robiłem jakiś projekt albo intensywnie nad czymś pracowałem. Przeszło w sumie od razu jak ogarnąłem się jak wyglądają moje palce. Czasem aż bolało.