Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Kijowskim? Mi przypomina Andrzeja Hadacza. Ktoś go zakulisowo buduje na... No właśnie na kogo. Lidera frakcji opozycyjnej. Z jednej strony w niedalekiej przyszłości mogła by to być partia KOD, która - gdy już powstanie - zassa część elektoratu PO i Nowoczesnej. Z drugiej, Tusk może w najbliższym czasie predestynować Kijowskiego na Lidera Platfomy, gdyż pod tandemem Kopacz-Schetyna ta partia pogrąża się niczym Leszke na Wypoku. Dlaczego w ogóle druga opcja przyszła mi do głowy? Ponieważ Tusk może dziś działać tylko dla swoich ambicji - zaspokoił swoje potrzeby finansowe i jedyne czego dotychczas nie osiągnął to fotel prezydenta RP. Myślę więc, że będzie to jest jego cel w najbliższych latach. Wie jednak, że bez wsparcia środowiska dużo nie zdziała, a jego dawna PO (w dzisiejszym kształcie) to gnijące zombie brodzące przez mgłę. Do tego celu potrzebuje popierającego go lidera dużej partii i tu widzę rolę Kijowskiego. Cały scenariusz zakłada oczywiście, że Tusk nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za różne zaniechania przez obecny obóz władzy. Dla PIS z kolei perspektywa oskarżenia Tuska (a przez to osłabienie jego pozycji w kraju) wydaje się być bardzo na rękę.
#polityka #kod #pis #po #nowoczesnapl #4konserwy #kijowskigate
  • 9
@Usunelem_Konto: Fakt tych alimentów rzeczywiście sugeruje że być może nie jest to postać podstawiona... Z drugiej jednak strony zauważ takiego Petru... Na jego miejsce znalazło by się milion lepszych kandydatów - a jednak świat bankierów wybrał jego, ze wszystkimi obciążeniami tej decyzji...
@ripp1337:

Niezłe political fiction tworzysz. Kijowski w zamian za Schetynę xd

Nie wiem z czego to "xd"... Jakbyś trochę widział o PR nie było by Ci już tak wesoło. Schetyna ma poparcie wśród przedstawicieli samorządów terytorialnych, ale nie wśród społeczeństwa. Na tym polu, podobnie jak na polu PR wygrywa pan Kuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kijowski próbuje zmarginalizować Platformę (która dała ostatnio 2 miliony PLN na protesty 7 maja), zamierza zostać opozycją razem z Ryśkiem Petru.
Lepiej głosy wyborców opozycji dzielić na 2 niż na 4 (PO i ZSL odpadną ze sceny politycznej za 3 lub za 7 lat).
Kijowski w zamian za Schetynę xd


@ripp1337: Jeśli miałby być pacynką to świetnie się nadaje. A pacynkę można zgrać do cna, jeśli będzie trzeba. Można też wykorzystać do zagrywek brzydkich, jak próby realizacji puczu.
@MiKeyCo: Uważam, że Tusk z łatwością znajdzie lepszych pełnomocników do wyeliminowania Schetyny. Chociażby Hanna Gronkiewicz-Waltz, która podobno wykonuje zakulisowe ruchy, żeby zastąpić Schetynę na stanowisku. Kijowski będzie co najwyżej pożytecznym idiotą, ale na pewno nie uzyska nawet częściowej podmiotowości (vide Szydło), będzie tylko narzędziem.