Wpis z mikrobloga

Dzisiaj koleżanka usiłowała mnie przekonać że 500 + ma pewne zalety. Np. rodzina z trójką dzieci może sobie teraz pozwolić na jakiś wyjazd całą rodzinką na weekend nad jezioro czy nad morze, a wcześniej mogli o tym zapomnieć, ze względu na koszty.
No zajebisty plus. W zasadzie ja na wiele wyjazdów też nie mogę sobie pozwolić, ale z nieznanych mi powodów państwo nie chce zabrać wszystkim obywatelom hajsu, żebym ja miała na wyjazdy.

#500plus
  • 51
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: tacy co kupują za to alkohol to zwyczajna patologia. moim zdaniem ten pomysł z jednej strony jest w miarę ok (pomoc dzieciom których rodzice to poczciwi nieudacznicy) ale ma też olbrzymią liczbę wad (które wszyscy znamy). sam nie wiem jak to rozwiązać, nie znam się na rozdawnictwie.
  • Odpowiedz
@Vitane: @welcometonhk: Empatii? Wszystkie pieniądze wzięli z magicznego worka. Te pieniądze mogły być przeznaczone np na i tak już zadłużone szpitale lub pozostać u przedsiębiorcy dzięki czemu stworzyłby nowe miejsca pracy, gdzie ojciec rodziny mógłby godnie zarabiać.

@Kajakiem_przez_Tybet: Celna uwaga, ciekawe co zrobią po następnych wyborach, przecież górnikom nie zabiorą.
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: w kontekście przyrostu naturalnego i rozdawnictwa sensowniejsze byłoby rozdawnictwo osobom w wieku rozrodczym nieposiadającym potomstwa żeby je do rozmnażania się zachęcić niż rozdawnictwo osobom posiadającym już dwójkę dzieci, które co do zasady biorąc pod uwagę obowiązujące trendy i tendencje więcej mieć nie będą ;)
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Dlatego część ludzi decyduje się na jedno dziecko, bo nie stać ich na większe mieszkanie i/lub utrzymanie dwójki dzieci. A państwo zabiera im jeszcze więcej kasy żeby dołożyć tym, których stać na dwoje lub więcej dzieci albo dać tym, którzy o tym w ogóle nie myśleli skąd wezmą pieniądze. Jest to nieuczciwe i niesprawiedliwe społecznie.
  • Odpowiedz
@kate1990: no i zajebiście, lepiej dać Twoje pieniądze rodzinie, bo jej wkład w społeczeństwo jest największy i najbardziej istotny.

  • Odpowiedz
@kate1990: ogólnie zachęcanie przez państwo do zakładania rodzin to dobry pomysł, bo im więcej dzieci się urodzi tym większe korzyści długofalowe dla państwa. Jednak to w jaki sposób jest to robione przez PiS jest absurdalne, zachęcają do rozmnażania się najbardziej szkodliwej i bezproduktywnej warstwy społecznej.
  • Odpowiedz
@Kulek1981
Jak kogoś nie stać na dziecko to nie robi? O to chodzi w tym programie żeby więcej osób było stać na robienie. Bo ogólnie to w Polsce tak kolorowo nie wygląda
  • Odpowiedz
@kate1990: @Vitane: @saper_vodiczka: @Mave:

Jednak to w jaki sposób jest to robione przez PiS jest absurdalne, zachęcają do rozmnażania się najbardziej szkodliwej i bezproduktywnej warstwy społecznej.

Dlatego 500+ powinno być dla osób pracujących, odprowadzasz jakieś tam podatki do US, masz dzieci, to masz dodatkowo 500+.
Masz dzieci, ale nic nie zarabiasz - idź do roboty, wtedy dołożymy tobie 500zł do zarobków.
Moim zdaniem to jest lepsza propozycja, bo
  • Odpowiedz
@Frycz_asd: a co z robienia dziecka, które później przez 18lat musi korzystać z innych źródeł pomocy rodzinom i ciągnąc jeszcze więcej kasy od państwa? Może lepiej przyjmijmy imigrantów niech się ruchają ile wlezie, będą mieli po 20 dzieciaków będzie cud miód?
  • Odpowiedz
sensowniejsze byłoby rozdawnictwo osobom w wieku rozrodczym nieposiadającym potomstwa


@kate1990: ciekawe, czy geje i lesbijki by się kwalifikowały i jak by to sprawdzano ;)
  • Odpowiedz
@kate1990: Wychodzi na to, że Ty i wszyscy Ciebie plusujący to kuce:
http://parezja.pl/korwin-pis-ie-zeby-dac-nam-500-zl-zabiora-nam-700/

„Wiadomo, że państwo, żeby mogło dać obywatelom 500 zł, najpierw musi zabrać nam wszystkim 700 zł. Trzeba np. opłacić wszystkich urzędników, którzy wprowadzą program w życie. Wiemy już nawet ilu! Rząd mówi, że zatrudni 7 tysięcy nowych urzędników. Od tego się zaczyna, mogę się założyć, że potem będzie ich 27 tysięcy… Nie łudźmy się, koszty będą” – powiedział
  • Odpowiedz
bo dzieci to nasza przyszłość a niektórzy rodzice są nieudacznikami.


@welcometonhk: Tylko dzieci tych nieudaczników będą takimi samymi nieudacznikami. Bo czego nauczą dzieci chyba tego, że wszystko się należy.
  • Odpowiedz
@kate1990: Na wyjazdy? Większość 500+ idzie na alkohol i fajki dla patologicznych rodzin. W rodzinie mam pracownika społecznego, z racji 500+ został opiekunem rodziny wielodzietnej czyli 2+10 (ma podobnych rodzin kilka). Ta największa rodzina razem z tym i z zasiłkami, rentami na niepełnosprawne dzieci i dodatkami wyciągają prawie 10k. Dzieci chodzą w szmatach i bawią się zabawkami ze śmietnika a niepełnosprawna dwójka leży bez jakiejkolwiek rehabilitacji czy opieki medycznej a rodzice
  • Odpowiedz